Dyski Hookit 775L

Dyski Hookit 775L

Chciałbym przedstawić Wam materiał ścierny, będący jednym z liderów obróbki szlifierskiej, jakim niewątpliwie jest dysk Hook-It 775L. Dysk, choć nie najnowszy, patrząc na portfolio marki 3M, to wciąż jest bardzo dobry. Jest to produkt sprawdzony, doceniony i wykorzystywany przez szerokie grono fachowców z branży.

Dyski te bowiem umożliwiają szybkie i precyzyjne mocowanie na podkładce szlifierki. Krążki współgrają ze szlifierkami oscylacyjnymi i oscylacyjno-obrotowymi, przez co uzyskujemy efekt obrazu rysy, co przekłada się na dokładne przygotowanie powierzchni pod różnego rodzaju powłoki.

Dyski Hookit 775L

775L zbudowane są z precyzyjnie kształtowanych ziaren CUBITRON II znanych, chociażby z fibry 982C. Ponadto wykorzystano tutaj podkład z folii poliestrowej.

Dyski te występują w dwóch średnicach: 125 mm i 152 mm i w gradacjach: P80, P120, P150, P180, P220, P240, P320 i P400.

Dyski Hookit 775L

Zaletą tego produktu jest odprowadzanie pyłu dzięki większej ilości otworów (Multihole – dysk wielootworowy), co w efekcie daje wyższą wydajność podczas procesu szlifowania. W ten sposób te drobne otworki utrzymują w czystości środowisko pracy, co przekłada się na jej jakość oraz komfort operatora.

775L możemy zastosować przy usuwaniu defektów, wykańczania powierzchni pod powłoki lakiernicze, podczas szlifowania aluminium, stali, kompozytów, włókien szklanych, drewna, lakierów, szpachli itp.

Dyski Hookit 775L
Najczęściej stosowany krążek w gradacji P80 – cechuje się dużą agresywnością

Jak widać, dysk sprawdzi się w wielu aplikacjach w różnych dziedzinach przemysłowych, ale to nie wszystko. Z czasem wprowadzono dyski pełne, tzw. bezotworowe, co jeszcze bardziej poszerza możliwości rodziny dysków Hook-It 775L. Teraz możemy obrabiać nie tylko powierzchnie płaskie, ale także narożniki oraz ostre krawędzie, przy których zdarzało się, niestety, zahaczenie otworem i w rezultacie uszkodzenie dysku.

Dyski Hookit 775L

Dyski Hookit 775L

Jako zawodowiec nie powinieneś przejść obojętnie obok takiego materiału. Warto go wypróbować, by dołączyć do fachowców, którzy już się przekonali, że dyski 3M znacząco przewyższają standardowe rozwiązania: wydajnością, jakością, a ostatecznie, dając oszczędności.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym, jak i innymi produktami z grupy HOOK-IT. Chętnie udzielimy porad oraz pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj narzędzia do pracy. Przecież pomoc technologiczna to nasza nadrzędna misja.

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych i Napraw Blacharsko-Lakierniczych
Tamborski Wojciech
tel. 52 325 80 27
kom. 604 761 889
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane