Ulepszona tarcza do cięcia – Cubitron II o grubości 4,2 mm

Ulepszona tarcza do cięcia – Cubitron II o grubości 4,2 mm

Najlepsza tarcza 3M, która stała się jeszcze lepsza. Tarcze o grubości 4,2 mm stosuje się głównie do wycinania rowków, żłobienia lub przecinania metalu. Wszystkie wprowadzone zmiany pozwalają na szybsze cięcie i wydłużają żywotność tarczy, co w efekcie skraca czas potrzebny na wykonanie zadania.

Nową tarczą tnie się lepiej bez większego wysiłku (nie wymaga docisku). Długi czas pracy i jej bezpieczeństwo to największe atuty tego produktu. Tnie szybciej i dokładniej niż poprzednia wersja, jest cieńsza i bardziej precyzyjna (może podszlifowywać wąskie spoiny).

Dłuższa żywotność tarczy powoduje, że nie trzeba jej tak często wymieniać, a sama tarcza emituje mniej pyłu oraz ciepła, co znacząco wpływa na komfort i jakość pracy.

Precyzyjnie kształtowane ziarna tarczy Cubitron II zachowują swoje unikalne cechy dłużej, co pozwala na przyspieszenie pracy oraz wykonanie więcej cięć w tym samym czasie.

Efektywność pracy rośnie, a koszty maleją.

Co ulepszono?

  1. Wyeliminowano materiał VELO – ma to wpływ na żywotność tarczy.
  2. Zmniejszono etykietę, co obniża temperaturę pracy, a to z kolei ma wpływ na wybór narzędzia do cięcia.
  3. Nowy promotor adhezji – spoiwo, które łączy ziarna Cubitron II, jest bardziej wytrzymałe i trwalsze. Polepsza to odporność na wchłanianie wilgoci i można pracować dłużej.

Obecna konstrukcja tarcz do cięcia Cubitron II

Obecna konstrukcja tarcz Cubitron II

Ulepszona konstrukcja tarcz do cięcia Cubitron II

Ulepszona konstrukcja tarcz Cubitron II

Zastosowanie: materiały żelazne, stal nierdzewna, wszystkie stopy stali i żelaza (cięcie, żłobienie, frezowanie, usuwanie spawów).

Przechowywanie: zalecana temperatura 16-26 stopni Celsjusza.

Wykres poziomu wydajności cięcia pierwszych 10 minut.

Wykres poziomu wydajności cięcia pierwszych 10 minut

Wykres skrawania materiału. Zbiera 2 razy więcej materiału od poprzedniej wersji.

Wykres wydajności skrawania materiału

Tarcza może zarówno podcinać krawędzią, jak i podszlifowywać. Służy do podcinania (żłobienia) spoin przed nałożeniem kolejnej warstwy spawu lub usunięcia defektu w spoinie oraz oczyszczania zgrubnego spawów.

Użyteczna w firmach, które spawają grube i wytrzymałe konstrukcje , gdzie liczy się solidność, np.: duże zbiorniki z grubej stali, przęsła wiaduktów i mostów, przęsła dźwigów i żurawi.

Dostępne tarcze Cubitron II Cut & Grind T27 o grubości 4,2 mm:

  • 81149 – średnica zewnętrzna: 125 mm, średnica wewnętrzna: 22,23 mm
  • 81152 – 150 mm, 22,23 mm
  • 81157 – 115 mm, 22,23 mm
  • 81154 – 230 mm, 22,23 mm
  • 81148 – 180 mm, 22,23 mm
  • 81153 – 100 mm, 15,88 mm
O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Tomasik Ryszard
z-ca dyrektora ds handlowych
tel. 52 325 80 33
kom. 602 343 848
Napisz email
Ukończył studia na wydziale Matematyki i Techniki w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od ponad 15 lat związany jest z firmą Horus, obecnie zajmując stanowisko dyrektora handlowego. Ukończył wiele szkoleń i kursów z zakresu pracy z materiałami ściernymi. Najczęściej podejmuje tematy poświęcone obróbce stali nierdzewnej, czarnej i metali kolorowych. Zajmuje się również problemem polerowania mebli na wysoki połysk.
Zadaj pytanie
* pola wymagane