Zadbaj o siebie i innych użytkowników dróg

Zadbaj o siebie i innych użytkowników dróg

Sezon jesienny trwa, a wraz z nim nadchodzą coraz krótsze dni i widoczność staje się utrudniona. Rowerzyści, biegacze oraz inni lubiący ruszać się na świeżym powietrzu pamiętajcie, aby wasza odzież była wyposażona w elementy odblaskowe.

Przypomnijmy, że obowiązek noszenia elementów odblaskowych w Polsce jest określony Ustawą z dnia 30 sierpnia 2013 r., która mówi, że wszyscy piesi, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym muszą posiadać element odblaskowy, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Za pieszego uważa się również osobę prowadzącą rower czy też inny pojazd dwukołowy, a także wózek dziecięcy, podręczny oraz osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, hulajnodze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub dziecko do 10 lat kierujące rowerem pod opieką osoby dorosłej.

Poniżej podstawa prawna:

Zadbaj o siebie i innych użytkowników dróg

Ale sam odblask to nie wszystko,
bo nie każdy materiał odblaskowy jest taki sam!

Zadbaj o siebie i innych użytkowników dróg

Jak widać na powyższym zdjęciu, nie każdy materiał odblaskowy jest taki sam pod kątem siły odbicia światła. Dokonując zakupu odzieży sportowej, czy samych elementów odblaskowych, zwróćcie uwagę na jakość. Materiały Scotchlite 3M, które firma Horus poleca, są niezawodne w każdych warunkach pogodowych. Jest to szczególnie ważne w naszej strefie klimatycznej.

Jeżeli wybieramy się na spacer czy przejażdżkę rowerem i możliwe jest, że będziemy wracać po zmroku warto o to zadbać. Chronisz w ten sposób innych użytkowników dróg i siebie.

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane