Blokada zaworów motylkowych z uchwytem

Blokada zaworów motylkowych z uchwytem

Jednym z wyznań, które spotykamy podczas audytów LOTO u klientów branży spożywczej m.in. w mleczarniach czy u producentów napojów, gdzie higiena ma kluczowe znaczenie, są zawory ze stali nierdzewnej, które z uwagi na specyfikę uchwytu zakończonego nietypową „kulką” są ciężkie do zablokowania. W związku z powyższym tym bardziej cieszy nas kolejna nowość w ofercie naszego dostawcy – firmy BRADY.

Prezentowana blokada zabezpiecza uchwyt zaworu w dowolnej pozycji, od całkowicie zamkniętego do częściowo lub całkowicie otwartego, pasuje do zaworów ręcznych z uchwytem do pociągnięcia na instalacjach/ rurach od 12,7 do 203,8 mm średnicy.

Nowa blokada wykonana jest z wytrzymałego tworzywa (ABS), które pracuje w skrajnych temperaturach (zgodnie z kartą techniczną -40° to 100°C).

Wykonana w czerwonym kolorze z pewnością nie zostanie niezauważona przez pozostałych pracowników.

Blokada zaworów motylkowych z uchwytem
Blokada zaworów motylkowych z uchwytem

Dzięki jednoczęściowej konstrukcji blokada jest łatwa w przechowywaniu oraz pozwala na sprawny i szybki montaż. Jej budowa umożliwia na jednoczesne zastosowanie 4 kłódek, dzięki czemu większa ilość pracowników może stosować swoje indywidualne kłódki, pozostając w pełni bezpiecznymi podczas prowadzonych prac.

Nowa blokada dedykowana jest do zaworów, które są bardzo popularne w przemyśle procesowym (w branżach spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej), ale także w wodociągach i wielu innych.

Blokada zaworów motylkowych z uchwytem
O AUTORZE
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Studiował na Politechnice Warszawskiej. Od kilku lat prowadzi dział etykiet i blokad przemysłowych. Specjalista w dziedzinie wszelkiego rodzaju oznaczeń, identyfikacji oraz wdrożeń systemów LOTO. Z powodzeniem zajmuje się implementacją programów związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł energii na terenie całej Polski. Do tej pory współpracował z takimi firmami jak Philips Lighting Poland, Mondi Świecie, Rolls-Royce Poland, czy Johnson Controls. W ramach opieki wdrożeniowej przeszkolił blisko 1000 użytkowników systemu Lockout/Tagout.
Zadaj pytanie
* pola wymagane