Pozorne oszczędności

Pozorne oszczędności

Każdy chciałby wyłożyć na stół pieniądze jak za Dacię Duster, a potem jeździć Mercedesem klasy S. Tak się niestety nie da. Po prostu cena jest adekwatna do osiągów. Z materiałami ściernymi jest podobnie. Możemy szlifować zwykłymi krążkami lub wybrać jakość premium... i jeszcze na tym zaoszczędzić!

Pozornie cena jednostkowa standardowych materiałów wydaje się niższa, ale w czasie gdy Cubitron II będzie wciąż pracował wydajnie, dając nieustannie lepsze rezultaty obróbki, zwykły krążek będziemy musieli wymienić w szlifierce już kilkukrotnie. A to nie jedyna różnica.

Wysokojakościowe materiały ścierne, do jakich zaliczają się produkty z Precyzyjnie Kształtowanym Ziarnem 3M, są:

  • bardziej wydajne, spełniając wszelkie oczekiwania operatora oraz zaopatrzeniowca

  • trwalsze – wystarczają na znacznie dłużej i nie tracą przy tym swoich pierwotnych właściwości ściernych

  • wykonane w najwyższej jakości, co daje poczucie bezpieczeństwa podczas pracy – tarcze są atestowane

Ponadto pozwalają na bardziej precyzyjną obróbkę detalu (polegającą na skrawaniu), ostatecznie dając lepsze efekty, niezależnie czy jest to stal czarna, nierdzewna czy aluminium, a obrabiany element nie ulegnie uszkodzeniu. Materiał podczas pracy nie jest przegrzewany, nie traci zatem swoich wartości, „nie rzuca się”, czyli nie odkształca, co szczególnie istotne dla cienkich blach i materiałów wrażliwych na temperaturę.

Pozorne oszczędności

Wybierając produkty z górnej półki, dbamy także o nasze narzędzia pracy – potwierdzają to doświadczalnie pracownicy zakładów produkcyjnych. Taka szlifierka kątowa w parze z np. krążkiem fibrowym na sztywnej żebrowanej podkładce jest słabiej eksploatowana, jej łożyska i przekładnia mniej się zużywają, a czas pojedynczej operacji zostaje skrócony.

Za przykład może służyć tarcza do cięcia 3M 65512 125 x 1,0 x 22 mm Cubitron II (ceramiczna), która w porównaniu z tarczami standardowymi wypada zdecydowanie korzystniej w ogólnym rozrachunku.

Dodatkowe korzyści

Obok tak mierzalnych czynników, jak ilość zużytych krążków i czas pracy, mamy również korzyści dla pracowników. Praca z wydajnym i trwałym materiałem ściernym jest wygodniejsza i mniej uciążliwa (operator stosuje słabszy docisk, uzyskując ten sam efekt), przebiega szybciej, co przekłada się nie tylko na ilość wykonanych zadań, ale także ich jakość, a ostatecznie na satysfakcję praktycznie każdego począwszy od szlifierza, poprzez pracodawcę, a na kliencie kończąc.

Pozorne oszczędności

A klient potrafi być naprawdę wymagający. Dlatego rozsądny przedsiębiorca zdecyduje się na produkt, który daje mu powtarzalne i zadowalające rezultaty. Ponadto firmy w dobie kryzysu ekologicznego biorą pod uwagę nie tylko cenę, ale także wydajność danego narzędzia i kulturę pracy, która przekłada się na jej jakość oraz aspekt środowiskowy, jak mniejsze zużycie energii, składowanie odpadów (mniejsza ilość zużytych tarcz), co łączy się z niższymi kosztami utylizacji oraz porządkiem w warsztacie.

Co ciekawe, tak dojrzałe postępowanie jest praktykowane najczęściej przez firmy rodzinne oraz te zatrudniające do 30 pracowników, gdzie właściciele liczą się z każdym groszem i stawiają na faktyczne oszczędności.

Ale to nie wszystko. Przedsiębiorstwa, które korzystają z materiałów dobrych marek, są lepiej postrzegane przez zleceniodawców, którzy nierzadko posiłkują się audytami zewnętrznymi przed przydzieleniem danego projektu.

Wybór jest jeden

Trzeba sobie zatem uświadomić, że podczas zakupów nie zawsze warto kierować się wyłącznie niską ceną, ale należy patrzeć szerzej, bo dopiero wtedy osiągniemy realne zyski, jak: w pełni uwolniony potencjał ludzki, oszczędności budżetowe, a także produkt finalny wyższej jakości, przy mniejszych nakładach czasowych i finansowych.

Pozorne oszczędności

Ostatecznie chodzi przecież o to, aby wyrób, który oferujemy, był konkurencyjny, a to możemy osiągnąć na kilka sposobów. Obniżając jakość wyrobu, co dla klienta jest niedopuszczalne, obniżając jego cenę, ale tutaj są pewne granice albo obniżając koszty materiałów eksploatacyjnych, w czym możemy pomóc.

W trosce o Waszą zyskowność możemy przeprowadzić indywidualne testy porównawcze w celu dobrania najlepszych materiałów ściernych do specyfiki waszej działalności. Wystarczy się z nami skontaktować. To przecież nic nie kosztuje. Chętnie przyjedziemy i doradzimy.

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych i Napraw Blacharsko-Lakierniczych
Tamborski Wojciech
tel. 52 325 80 27
kom. 604 761 889
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane