Włókniny sprasowane 3M – łatwiejsza praca ze stalą nierdzewną

Włókniny sprasowane 3M – łatwiejsza praca ze stalą nierdzewną

W ramach naszego parku maszynowego konwertujemy i wytwarzamy produkty ścierne z włókniny sprasowanej, które sprawdzą się w wielu zadaniach związanych z obróbką stali, dając lepsze rezultaty niż materiały konwencjonalne i to w krótszym czasie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj niedoceniane często dyski typu ROLOC.

Najbardziej typowe aplikacje:

  • odbarwianie i polerowanie spoin
  • usuwanie rys po szlifowaniu materiałami konwencjonalnymi
  • gratowanie po cięciu i wypalaniu
  • przygotowanie powierzchni pod poler

Gratowanie
Gratowanie

Najważniejszą cechą włóknin sprasowanych jest to, że szlifując, nie pozostawiają takich śladów jak konwencjonalne materiały nasypowe. Zbudowane są z kilku warstw włóknin połączonych żywicą z dodatkiem ziaren ściernych sprasowanych do odpowiednich twardości. Ziarno ścierne znajduje się na każdej warstwie włókniny, co powoduje jej długą żywotność i podwyższoną szybkość pracy w porównaniu do konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku.

Stosowanie włóknin pozwala na obniżenie kosztów produkcji poprzez zmniejszenie ilości kroków w procesie. Wybierając odpowiednią gradację, możemy zakończyć aplikację już na pierwszym kroku – co jest niemożliwe w przypadku materiału nasypowego, po którym należy jeszcze wykonać drugi krok, czyli załagodzić rysy.

Przygotowanie pod poler, polerowanie
Przygotowanie pod poler, polerowanie

Kolejna zaleta to elastyczność – materiał bardzo dobrze dopasowuje się do obrabianego elementu podczas pracy, co daje możliwość docierania do trudno dostępnych miejsc, np.: spawów pachwinowych.

Dostępne gradacje:

Gradacje EXL

Aktualnie z włókniny 3M EXL™ wytwarzamy cztery rodzaje produktów:

  • XL-UW – Koła do stosowania za pomocą szlifierki kątowej
  • XL-RDH – Dyski do stosowania za pomocą szlifierki kątowej
  • XL-DR – Dyski ROLOC do stosowania za pomocą szlifierki roloc lub szlifierki kątowej z przekładką
  • XL-ST – Ściernice trzpieniowe, tzw. trzpieniówki do stosowania na szlifierkach prostych
Dlaczego polecam ROLOC?

System Roloc™ to łatwe i szybkie mocowanie dysków poprzez wkrętki z gwintem ślimakowym. Dyski XL-DR mocuje się bezpośrednio na szlifierkach kątowych Roloc albo przy użyciu podkładki M14/roloc na zwykłych szlifierkach kątowych lub prostych.

Wymiana dysków odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi w mgnieniu oka. Jest to oszczędność czasu i wygoda, którą doceni każdy szlifierz. System ROLOC po prostu warto wypróbować!

Usuwanie spoin
Usuwanie spoin

Produkujemy Roloci w trzech podstawowych średnicach: 50, 60 i 75 mm. Tak mała średnica dysku pozwala na ingerencję w obrabiany element dokładnie tam, gdzie chcemy w przeciwieństwie do konwencjonalnych dysków fibrowych czy lamelkowych, które mają średnicę 125 mm. Te ingerują w szlifowany materiał znacznie szerzej, co wymusza na nas dodatkowe kroki, a to powoduje znaczne wydłużenie czasu aplikacji, a co za tym idzie wzrost kosztów. A na to najzwyczajniej nikt nie może sobie pozwolić.

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane