Bezpieczna praca na wysokości i w ograniczonych przestrzeniach – seminarium 10.03.2020

Bezpieczna praca na wysokości i w ograniczonych przestrzeniach – seminarium 10.03.2020

W tym tygodniu takie spotkanie nie mogłoby się już odbyć ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, ale 10.03.2020 jeszcze udało się skutecznie przeprowadzić szkolenie z bezpiecznej pracy na wysokości i w ograniczonych przestrzeniach.

Do naszej firmy zjechało się kilkudziesięciu specjalistów zajmujących się BHP, pracą na wysokości lub zarządzaniem swoimi firmami. Całe wydarzenie było wynikiem rozpoczęcia współpracy między Pracodawcami Pomorza i Kujaw, a Okręgowym Inspektoratem Pracy w Bydgoszczy w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników w pracy. Z formalnego punktu widzenia, zostało podpisane porozumienie świadczące o wspólnym stanowisku.

W pierwszym panelu teoretycznym nasza specjalistka od BHP – Justyna Gdaniec – opowiedziała o tym, jak ochrona pracy na wysokości wyglądała dawniej, a jak wygląda dziś oraz o konsekwencjach pracy na wysokości bez odpowiednich zabezpieczeń. Drugim prelegentem był inspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu pracy w Bydgoszczy – Marcin Woźniak. W swojej prezentacji przedstawił dobre praktyki z zakresu pracy na budowie.

bhp

W części praktycznej uczestnicy seminarium poznali prawidłowe techniki wchodzenia po drabinie z zabezpieczeniami, obejrzeli pokaz ewakuacji poszkodowanego, który odpadł od drabiny na wysokości i stracił przytomność, doświadczyli uczucia zawiśnięcia w szelkach na wysokości oraz poznali siły, jakie działają na spadające ciało z wysokości.

bhp

bhp

bhp

W drugim panelu teoretycznym omówiliśmy w całości asortyment 3M zabezpieczający pracę na wysokości, ale również sposoby ewakuacji po odpadnięciu na wysokości. Tematem głównym drugiego panelu była jednak praca w ograniczonych przestrzeniach. Po prezentacji teoretycznej uczestnicy mogli obejrzeć pokaz z użyciem specjalnego demovana – pokaz ewakuacji poszkodowanego z ograniczonej przestrzeni.

bhp

bhp

Na samo zakończenie odbył się efektowny pokaz produktów BHP z innych linii tematycznych, takich jak ochrona słuchu, wzroku, dróg oddechowych, głowy, czy ochrona spawacza.

bhp

bhp

Wszystkie te wydarzenia zrelacjonowała również TVP Bydgoszcz, a poniżej materiał wyemitowany w Zbliżeniach wieczorem 10.03.2020.

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane