Wizyta szkoły budowlanej w 3M we Wrocławiu

Wizyta szkoły budowlanej w 3M we Wrocławiu

Po kilku latach działania Akademii Horusa dodaliśmy nową wartość dla uczniów i nauczycieli szkół, a mianowicie możliwość wyjazdu do Centrum 3M we Wrocławiu, gdzie można doświadczyć na żywo wielu możliwości produktów 3M, zobaczyć potencjał fabryk i poćwiczyć w centrum szkoleniowym elementy klejenia, szlifowania, malowania i wielu innych.

Pierwszą szkołą, która wzięła udział w nowym projekcie, stał się Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Współpracujemy z nimi najdłużej, więc wybór placówki na pilotażowy wyjazd był oczywisty. Podczas naszych zajęć w minionym już roku szkolnym, uczniowie pisali testy, zbierając tym samym punkty. Najlepsi z nich mogli kilka dni temu, wspólnie z dwójką nauczycieli, wziąć udział w tourne po 3M Poland we Wrocławiu.

4 października spotkaliśmy się wszyscy już na miejscu w 3M. Piątka uczniów z dwójką nauczycieli przyjechali z Bydgoszczy z samego rana, więc mieli za sobą już kilka dobrych godzin aktywności. Ze strony 3M czekała na nas Małgosia Gawryś, która koordynowała event po stronie gospodarzy. Od razu na początku chcę podziękować za zaangażowanie i przygotowanie całego dnia w perfekcyjny sposób. Pierwsza klasa.

Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w Centrum Innowacji – miejsce, które 3M zbudował właśnie po to, aby zaznajomić ludzi z firmą i możliwościami technologicznymi, jakie niosą ich produkty. Kilka znakomitych projekcji filmowych, mnóstwo produktów do przetestowania i znakomita pani przewodnik w postaci Emilii Marczuk to gwarancja dobrej zabawy przez blisko 2 godziny. Dla uczestników wiele rzeczy było tak zadziwiających, że pojawiało się mnóstwo pytań. Na szczęście na wszystkie były odpowiedzi :)


ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław

Po wizycie w Centrum Innowacji przyszedł czas na lunch w restauracji dla pracowników 3M. Tam pracuje ponad 2000 pracowników, więc sami sobie wyobraźcie, ile jedzenia tam musi być :) Wszyscy objedzeni ruszyliśmy na kolejny etap, czyli na wizytę w jednej z fabryk. Była to najmłodsza fabryka 3M w Polsce, w której to odbywa się produkcja karteczek samoprzylepnych Post-it. Szef produkcji oprowadził nas po całym procesie produkcyjnym i wyjaśnił działania i procesy na poszczególnych maszynach. Bardzo ciekawe doświadczenie. Mimo że w tej fabryce pracuje około 80 osób, to tak naprawdę nadzorują one prace maszyn i robotów. Niestety zdjęć z fabryki nie pokażemy – takie przepisy :)

Po opuszczeniu fabryki udaliśmy się kilka kilometrów dalej, do Centrum Szkoleniowego 3M. Tam już na nas czekał Marcin z poczęstunkiem i... zderzakami od Golfa IV :P Rewelacyjna sprawa. Uczniowie mieli okazję zabawić się w lakierników. Sami przygotowali powierzchnię zderzaka do malowania, stworzyli kolory i polakierowali, jak należy, a wszystko w warunkach profesjonalnej lakierni. Sami zobaczcie na zdjęciach.

ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
ZSB w 3M Wrocław
 

Na koniec wycieczki jeszcze udało się obejrzeć hale do szkoleń z zakresu szlifowania i do bezpiecznej pracy na wysokości. Dzień minął bardzo szybko w rewelacyjnej atmosferze. Już planujemy podobne wyjazdy w przyszłym roku. Myślę, że dołączy do tego kolejna szkoła.

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie