Aparat powietrzny 3M Scott Sigma 2 Typ 2

Aparat powietrzny 3M Scott Sigma 2 Typ 2

Kolejnym bardzo popularnych aparatem – zwłaszcza w przemyśle – jest aparat 3M Scott Sigma 2 Typ 2. Aparat jest znacznie tańszy od aparatów Scott ProPak, które dedykowane są na rynek pożarniczy.

Aparat oddechowy został skonstruowany z przeznaczeniem do marynarki i lekkich zastosowań przemysłowych. Zapewnia on doskonałą ochronę dróg oddechowych w środowiskach stanowiących zagrożenie zdrowia i życia.

Wszędzie tam, gdzie powietrze nie nadaje się do oddychania, a maska z pochłaniaczami nie spełnia istniejących wymagań lub oczekiwań, idealnie sprawdzi się właśnie aparat powietrzny Sigma.

Sigma-2 jest nadciśnieniowym aparatem powietrznym dostarczanym wraz z kompozytowym noszakiem, z regulowaną uprzężą oraz z regulowanym paskiem przytrzymującym butlę. Noszak jest odlewany wtryskowo z materiału złożonego z antystatycznego poliamidu wypełnionego węglem mineralnym. W pełni regulowaną uprząż wykonano z ognioodpornej taśmy poliestrowej. Sprzączki i okucia są odlewane wtryskowo z odpornego na korozje poliamidu. Dwustopniowy, niezawodny układ pneumatyczny składa się z automatu dawkującego Tempest otwieranego przy pierwszym wdechu, zaworu redukującego ze wbudowaną złączką do 200/300 barowej butli oraz z zakładanym na pasku naramiennym manometrem i gwizdkiem ostrzegającym o spadku ciśnienia. Do aparatu Sigma-2 można podłączyć wszystkie butle 3M Scott. Butlę należy zamówić oddzielnie, do wyboru jest stalowa lub lekka kompozytowa.

Aparat Sigma najczęściej wybierany jest przez klientów wraz z maską 3M Scott Vision 3.

Waga aparatu bez butli to zaledwie 2,3kg.

Sigma 2 Typ 2 została zatwierdzona za zgodność z następującymi normami międzynarodowymi:

  • EN 137: 2006 - klasyfikacja autonomicznych aparatów powietrznych: Typ 2 - do zastosowań związanych z pożarnictwem, dyrektywa dotycząca wyposażenia morskiego; AS/NZS 1716.

  • Urządzenie Sigma 2 Typ 2 ma oznaczenie CE zgodnie z dyrektywą EWG WE/686/1986.

Z chęcią możemy u Państwa zaprezentować linię aparatów powietrznych 3M Scott w celu optymalnego wyboru rozwiązania do istniejących potrzeb i zagrożeń. Zapraszamy do kontaktu.

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane