Nowy hełm ochronny 3M SecureFit X5500

Nowy hełm ochronny 3M SecureFit X5500

Zainspirowany kaskami alpinistycznymi hełm SecureFit od 3M, to nowość, która właśnie pojawiła się na rynku. Został on zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować zarówno bezpieczeństwo pracownika, jak i jego komfort podczas wielogodzinnej pracy.

Eksperci w dziedzinie bezpiecznej pracy umieścili w nim szereg innowacji, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z nich jest opatentowana przez 3M technologia Pressure Diffiusion, która aż o 20% zmniejsza nacisk na czoło. Hełm ponadto wyposażono w opaskę przeciwpotną, którą z łatwością możemy wyciągnąć w celu wymiany, bądź wyprania.

Dodatkowo na hełmie znajduje się wskaźnik Uvicator, który informuje pracownika o nadmiernym zużyciu pod wpływem działania promieni ultrafioletowych (UV). Zużyty hełm, choć może wyglądać na sprawny, nie chroni tak, jak powinien i należy go czym prędzej wymienić na nowy.

Jego nowoczesny design przyciąga uwagę, a smukła konstrukcja dobrze komponuję się z pozostałymi akcesoriami.

Użytkownik może lepiej dopasować hełm do swoich potrzeb, dzięki kilku poziomom regulacji wysokości (4-punktowa lub 6-punktowa więźba) oraz więźbie z regulacją śrubową.

Największą zaletą jest to, że hełm serii 3M SecureFit X5500 jest w stanie spełniać wymagania normy EN 397 dotyczącej przemysłowych hełmów ochronnych lub wymagania normy EN 12492 dotyczącej kasków alpinistycznych, jak i normę EN 50365 (1000V). W zależności od tego, jak skonfigurujemy pasek podbródkowy.

Nowy hełm ochronny 3M SecureFit X5500

3M nie zapomniał również o kompatybilności z szeroką gamą akcesoriów takich jak:

  • krótkie lub długie osłony twarzy

  • ochronniki słuchu

  • klamry do taśm elastycznych ułatwiające montaż gogli i lamp mocowanych do hełmu

  • uchwyt na identyfikator pracownika, montowany z przodu hełmu ochronnego

  • zestaw pasków odblaskowych Scotchlite – poprawiają widoczność pracownika

  • możliwość doboru magnetycznego paska podbródkowego zwiększającego wygodę

Nowy hełm ochronny 3M SecureFit X5500

O AUTORZE
Dział Produktów BHP i Pracy na Wysokości
Gdaniec Justyna
tel. 52 325 80 22
kom. 600 477 660
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane