Aparaty powietrzne 3M Scott ProPak

Aparaty powietrzne 3M Scott ProPak

W ostatnim czasie 3M poprzez zakup firmy Scott Safety poszerzyło swoją ofertę m.in. o aparaty powietrzne. Sprzęt ten sprawdzi się wszędzie tam, gdzie stężenie substancji szkodliwej jest zbyt wysokie, aby zastosować standardowe maski ochronne.

Aparaty są z powodzeniem stosowane zarówno w przemyśle np. podczas pracy w przestrzeniach zamkniętych, jak i przez służby ratownicze straży pożarnej.

Aparaty powietrzne 3M Scott znane są z wysokiej wydajności, trwałości i nowoczesności, którą wypracowały na przestrzeni ponad 30 lat. Nieustanne wprowadzanie innowacji technicznych w produktach pozwala reagować na rosnące potrzeby zarówno profesjonalnej straży pożarnej, jak i branży przemysłowej na całym świecie, spełniając postawione wymagania. Jednym z takich produktów jest aparat powietrzny 3M Scott ProPak.

Aparaty powietrzne 3M Scott ProPak
Aparaty powietrzne 3M Scott ProPak

ProPak jest bardzo komfortowym aparatem posiadającym niezawodny układ pneumatyczny, szybkie i proste mocowanie butli, automat dawkujący Tempest i łatwe do regulacji sprzączki. Nadciśnieniowy automat dawkujący z mechanizmem wspomagającym z uchylną membraną zapewnia niskie opory przy oddychaniu oraz szybką reakcję na zmiany w rytmie oddychania. Wyposażony jest on w mechanizm aktywacji pierwszym wdechem.

Pozostałe cechy aparatu ProPak to:

 • paski noszaka oraz pas taliowy wykonane z Kevlaru,

 • ergonomiczna i lekka płyta plecowa,

 • regulowany pas biodrowy pozwalający na łatwe i szybkie ubranie i zdjęcie aparatu,

 • pas biodrowy wyposażony jest w dużą klamrę umożliwiającą łatwe operowanie w rękawicach dla szybkiego zakładania i zdejmowania aparatu,

 • możliwość, szybkiego dociągnięcia i dopasowania pasów naramiennych podczas noszenia aparatu,

 • odblaskowe wploty,

 • wskaźnik ciśnienia posiada szybkę poliwęglanową odporną na uderzenia oraz na wysoką temperaturę i jest wyposażony w gwizdek ostrzegawczy,

 • waga aparatu bez butli to tylko około 2,5 kg.

Aparaty powietrzne 3M Scott ProPak

Odmiany aparatów ProPak:

 • ProPak-i - jest wykonany z pianki komórkowej pokrytej ognioodpornym Probanem, przeznaczony jest na rynek przemysłowy.

 • ProPak-F i ProPak-FX - pasy naramienne wykonane z materiałów Kevlar i Pyrogard, poduszki pokryte materiałem Proban. Wersja FX ma dodatkowy ruchomy pas biodrowy.

  ProPak-F i FX stworzono z myślą o ratownikach profesjonalnych jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz ratownikach działających w sytuacji zagrożenia w przemyśle wydobywczym ropy i gazu.

Aparaty powietrzne 3M Scott ProPak

Wszystkie aparaty ProPak posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP 3422/2018, świadectwa potwierdzające zgodność z normą EN137:2006 Typ 2, zawierającą niezwykle wymagający test objęcia płomieniami, a także z dyrektywą europejską MED dopuszczającą stosowanie aparatu na rynku morskim.

Aparaty oddechowe Scott są zaprojektowane tak, aby zwiększyć wygodę, łatwość poruszania się i ograniczyć zmęczenie użytkownika. Dzięki tym prostym rozwiązaniom znalazły one szerokie zastosowanie i są cenione przez dziesiątki tysięcy użytkowników na całym świecie.

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane