Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych – noś odblaski

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych – noś odblaski

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych – taki przepis zawiera ustawa w prawie o ruchu drogowym, która weszła w życie 31 sierpnia 2013 r. Odblaski jednak to nie tylko wymóg prawny, ale też wybór zdroworozsądkowy.

Przed tą datą obowiązek noszenia odblasków miały jedynie dzieci do 15 roku życia. Po 31 sierpnia 2013 r. przepis został rozszerzony na wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pieszy może poruszać się bez elementów odblaskowych po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku bądź w strefie zamieszkania, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych – noś odblaski

Ale sam odblask to nie wszystko, bo... nie każdy materiał odblaskowy jest taki sam!

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych – noś odblaski

Różnice w jakości materiałów odblaskowych są ogromne. Bywa tak, że nawet nowa odzież z elementami odblaskowymi nie spełnia podstawowych parametrów wytrzymałości i odblaskowości, nie wspominając o tym, co będzie po kilku praniach... Bardzo ważne zatem jest, aby podczas zakupu zwracać uwagę na ich jakość i dokonywać dobrych wyborów. Posiadanie odblasków to jednak nie wszystko – należy je jeszcze nosić.

Wakacyjny okres sprzyja długim spacerom, które mogą kończyć się po zmroku. Warto więc zadbać o siebie i uczestników wycieczki, którymi przecież nierzadko są znajomi i rodzina. Niech każdy ma przy sobie jakiś element odblaskowy – oby dobrej jakości! Takie podejście zagwarantuje naszą widoczność i realnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, a powrót do domu będzie spokojny i przyjemny.

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane