I Europejska Majówka Obywatelska

I Europejska Majówka Obywatelska

1 maja 2019 roku odbyła się I Europejska Majówka Obywatelska w Bydgoszczy, podczas której wraz z mieszkańcami naszego miasta świętowaliśmy na Wyspie Młyńskiej 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Obchody w lekkiej piknikowej formie rozpoczęły się dość oficjalnie od odśpiewania hymnu UE – Ody do radości. Uczestnikom pomogły w tym bydgoskie chóry, z którymi można było potem zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle 30-metrowej flagi.

Zaraz po hymnie zobaczyliśmy taniec z flagami krajów należących do wspólnoty przygotowany przez dzieci z Pałacu Młodzieży. Całe zresztą popołudnie stało pod znakiem występów artystycznych młodzieży i osób z regionu: z domów kultury oraz szkół.

Tego dnia mogliśmy poznać wiele utalentowanych osób, które prezentowały swoje umiejętności nie tylko taneczne, ale także wokalne oraz instrumentalne. Co ciekawe, zdecydowanie dało się odczuć ten kulturowy pierwiastek, choćby za sprawą tradycyjnych strojów zakładanych przez zespoły, który jako Polacy wnosimy do Europy.

W międzyczasie czekał na nas mały poczęstunek – „zupa europejska” – a na zakończenie urodzinowy tort.

Te kilka godzin wspólnej zabawy, choć z pewnością niełatwe w organizacji, pokazują, co tak naprawdę się liczy i jak niewiele trzeba, aby na twarzach ludzi zagościł szeroki uśmiech.

Poniżej kilka zdjęć z majówki:

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
l.wilk@horus.net.pl
Zadaj pytanie