Odzież z odblaskami – nowe trendy w modzie

Odzież z odblaskami – nowe trendy w modzie

W ubiegłej dekadzie odzież sportowa z materiałem odblaskowym stanowiła niedużą część całego rynku odzieży. Obecnie nie ma odzieży sportowej, która nie posiadałaby elementów odblaskowych w różnej postaci. Następnym krokiem w świecie mody jest aplikacja odblasków do odzieży codziennego użytku – to nieuniknione.

Projektanci, którzy tworzą trendy

Najlepsi projektanci mody zawsze wybiegają poza szablony i typowe rozwiązania, tworząc coś nowego i wyznaczając kierunek rozwoju na najbliższe lata. Do takich ludzi niewątpliwie zalicza się polska projektantka Ola Bajer.

Aleksandra Bajer to projektantka i artystka, absolwentka ASP w Katowicach. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie i Międzynarodową Szkołę Projektowania Ubioru i Kostiumografii w Warszawie. Marka „Bola”, jak sama mówi, powstała z potrzeby łączenia sztuki i mody. Swoje kolekcje prezentowała w Polsce i poza granicami kraju. Jej kolekcje wyróżniają się artystycznym podejściem do detalu, autorskimi grafikami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Podczas drugiej edycji pokazu mody „KTW Fashion Week”, który odbył się w Katowicach w dniach 8-11 listopada 2018, pani Ola Bajer, promując markę BOLA, zaprezentowała swoje projekty z materiałami odblaskowymi Scotchlite, co można zobaczyć na poniższym filmie i zdjęciach z pokazu w Katowicach.

Spotkanie pokoleń

Już pierwsza edycja była zaskakująco dużym wydarzeniem w świecie Polskiej mody. Druga edycja z pewnością nie mogła przejść bez rozgłosu. Hasłem „Millennials vs. Mentors” zaproszono młodych i utalentowanych projektantów do modowego dialogu z uznanymi twórcami. Pokaz, prócz samej prezentacji strojów, miał także na celu poruszyć temat Millennialsów – pobudzić pokolenie do aktywnego współtworzenia branży, a nie tylko do biernego uczestnictwa w niej jako konsument.

Przyszłość mody jest dziś

Na przykładzie „KTW Fashion Week” spokojnie można wskazać rosnący trend – łączenie odzieży codziennej z materiałami odblaskowymi. To, co w odzieży sportowej już stało się faktem, w odzieży codziennego użytku jest praktycznie za rogiem. Sen pani Oli, która jako jedna z pierwszych wykorzystała odblaski Scotchlite w swoich projektach, może się niedługo ziścić. Może nawet w najbliższych sezonach?

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
p.glowski@horus.net.pl
Zadaj pytanie