Taki mamy klimat

Taki mamy klimat

Choć najkrótsze dni w roku mamy już za sobą, to aura wciąż nie sprzyja rowerzystom i miłośnikom biegania. No cóż, "taki mamy klimat". Widoczność rano i po południu jest bardzo słaba, warto zatem zastanowić się, jak dobrze Ty sam i Twoje dzieci są widoczne, poruszając się po drodze?

Jeżeli nie najlepiej, wyposaż je i siebie w elementy odblaskowe. Może statystyka pobudzi naszą wyobraźnię.

W 2017 roku w Polsce miało miejsce 32.760 wypadków drogowych, z czego 7.911 to piesi, czyli 24%. Aż 861 pieszych straciło życie. Piesi, a każdy z nas bywa nim od czasu do czasu, są w szczególnie trudnej sytuacji. Wypadki z ich udziałem z reguły kończą się ciężkimi obrażeniami lub śmiercią. Wskaźnik obrażeń mierzony liczbą dni spędzonych w szpitalu na jeden wypadek wynosi – dla kierowcy 10 dni, dla pieszego 23 dni. Zagrożenie tych najsłabszych uczestników ruchu drogowego jest problemem we wszystkich krajach Europy.

Biegacze z elementami odblaskowymi na odzieży

Ze statystyk wynika, że 30% potrąceń pieszych odbyło się w nocy, a 10% o świcie i zmierzchu.

Jeżeli chodzi o rowerzystów, to stanowią około 10% wszystkich ofiar. Do wypadków dochodzi najczęściej w godzinach 16-22. Aby temu zaradzić, prostym i niedrogim rozwiązaniem jest używanie elementów odblaskowych, zwykłych gadżetów. Materiały odblaskowe Scotchlite – które jako firma Horus oferujemy – spełniają polskie i europejskie normy oraz posiadają odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia do stosowania na odzieży, butach i akcesoriach.

Rowerzyści z elementami odblaskowymi

Dzięki tym materiałom z roku na rok liczba wypadków z udziałem pieszych spada, a przecież liczba samochodów rośnie.

Następnym razem, będąc na zakupach, pochylmy się nad problemem i zastanówmy chwilę, czy buty lub odzież, którą właśnie kupujemy, posiada elementy odblaskowe? Wybierajmy te produkty, których odblaski spełniają swoją funkcję, a unikajmy tych o niskiej jakości.

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane