Puch ocieplający dla odzieży FEATHERLESS Fill Power - bliżej natury

Puch ocieplający dla odzieży FEATHERLESS Fill Power - bliżej natury

Obecnie zwrot: odpowiednia odzież robocza, ochronna, specjalistyczna czy zawodowa – to niekiedy prawdziwe wyzwanie dla pracownika służby bhp. Jest to wynik zmieniających się technologii, różnych warunków pracy, dostępu do różnego rodzaju materiałów oraz większej świadomości na występujące zagrożenia. Co wybrać?

Odpowiedzią może być nowy typ ociepliny z rodziny Thinsulate – ocieplina Featherless Fill Power. Jest to produkt, którego właściwości oraz wygląd stanowią alternatywę dla naturalnego puchu. Zaawansowana technologia produkcji pozwala na uzyskanie finalnego produktu, który jest lekki i miękki jak naturalny puch.

Featherless skutecznie przepuszcza powietrze, a także utrzymuje ciepło, co jest niezwykle ważne przy zastosowaniu go do wyrobu wysokiej jakości odzieży. Dzieje się tak, ponieważ pojedyncze włókna pochłaniają wagowo mniej niż 1% wody. Dzięki temu ocieplina zachowuje puszystość i kumuluje ciepło, nawet gdy jest mokra.

Ocieplina Featherless Fill Power spełnia wymogi normy Oeko-Tex 1 klasy przyznawane przez Hohenstein Institutes w zakresie substancji szkodliwych – dla kontaktu z osobami oraz ekologiczne normy dotyczące produktów dla dzieci.

Włóknina Featherless

Vostok

Produkt można wykorzystać jako ocieplenie w wielu rodzajach odzieży – konsumenckiej, w tym sportowej oraz specjalistycznej, roboczej o wysokich parametrach ciepłochronnych itp. Aby ocieplina Featherless spełniała swoją funkcję w odzieży, wymaga właściwego użycia w celu uzyskania zamierzonych korzyści. Z tego powodu, projektanci, konstruktorzy oraz producenci muszą przestrzegać wszelkich wytycznych w zakresie konstrukcji, jak również konserwacji zawartych w karcie technicznej produktu.

Zarówno na producencie, jak i projektancie spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie swoim odbiorcom końcowym satysfakcji. Aby tak się stało, należy dokonać wyboru właściwych tkanin zewnętrznych i podszewek, w tym rozwiązań i zalecanych warstw pośrednich dla zakładanego zastosowania. Trzeba zaznaczyć, że w razie wykorzystania tkanin powlekanych, mikropowlekanych czy wodoodpornych oddychających, trwałość ociepliny może być potencjalnie zmniejszona ze względu na tarcie powierzchniowe i uniemożliwienie przenikania wody przez elementy odzieży. W takim wypadku poleca się użycie dodatkowej warstwy pośredniej z lekkiej włókniny, aby zredukować tarcie i nie narazić produktu finalnego na uchybienia. Wytrzymałość można zwiększyć przez zapewnienie odprowadzenia wody w dolnej części ubrania np. poprzez otwory, co pozwoli zmniejszyć naprężenia podczas wirowania lub osuszania.

Jeżeli zdecydujemy się na Featherless, warto pamiętać, że jest on pakowany próżniowo. Swoje pierwotne właściwości odzyskuje w 24 godziny od rozpakowania.

Włókna ociepliny są bardzo cienkie, ich grubość liczona jest w mikronach. W związku z tym, aby ograniczyć wdychanie włókien i lotnego pyłu konieczne jest założenie ochronnej maski oddechowej podczas obróbki bel materiałów.

Dużą zaletą Featherless Fill Power jest łatwość konserwacji – można ją prać w pralce w warunkach domowych.

Ocieplina polecana jest np. dla ratowników medycznych, których odzież powinna charakteryzować się nie tylko zastosowaniem wysokiej jakości materiałów odblaskowych, ale również odpowiednią ciepłochronnością. Wszystko po to, aby w czasie udzielania pomocy w warunkach o ograniczonej widoczności i podczas niesprzyjającej pogody byli bezpieczni.

Zdjęcie główne: East News

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane