Robocza odzież zimowa dla wymagających

Robocza odzież zimowa dla wymagających

Jeszcze niedawno pracownicy, którzy wykonywali swoje obowiązki na otwartej przestrzeni, zmagali się z falą upałów, odnotowano nawet tragiczne skutki tak wysokiej temperatury. Aby nie narażać zdrowia pracowników w okresie zimowym, już teraz warto zastanowić się jakie parametry powinna spełniać taka odzież.

Dlaczego to tak bardzo ważne?

Świadomy przedsiębiorca to ten, który dba o swoich pracowników w różnych aspektach. Jeden z głównych aspektów to zabezpieczenie przed chłodem przy jednoczesnym komforcie pracy. Zabezpieczenie takie podnosi wydajność firmy oraz może ograniczać straty związane z brakiem wywiązania się z terminów ukończenia budów w niesprzyjającym okresie.

Co zrobić, aby takich sytuacji uniknąć i jak dobrać włókninę ocieplającą?

Pracownicy, którzy wykonują swoją pracę na zewnątrz w okresie jesienno-zimowym są często narażeni na działanie niesprzyjającej pogody. Jeżeli taki pracownik nie będzie wyposażony w odpowiedniej jakości odzież roboczą, rzeczą naturalną jest, że jakość i wydajność jego pracy spadnie. W związku z tym każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę, że myślenie dotyczące oszczędzania na takiej odzieży jest mylne.

Ubranie robocze Thinsulate

A teraz kilka fachowych informacji.

Do pracy w temperaturze, która nie przekracza minus 5°C, odpowiednia jest odzież, która spełnia wymagania normy PN-EN 14058:2008. Natomiast jeżeli pracownik przebywa w temperaturze poniżej minus 5°C, powinna zostać zastosowana odzież spełniająca normę PN-EN 342:2006.

Podział odzieży ciepłochronnej na te dwie grupy pozwala zapewnić pracownikowi odpowiednie warunki pracy.

Jakie materiały izolacyjne w odzieży powinny być użyte, aby spełnić odpowiednie kryteria?

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych oraz niskich temperaturach, dobranie odpowiedniej włókniny ocieplającej ma kluczowe znaczenie, ponieważ materiał ten powinien mieć odpowiednie parametry, nie tylko ciepłochronne, ale również niską gramaturę, aby nie ograniczać ruchów pracownika.

Ubranie robocze Thinsulate

Istnieje produkt, który spełnia powyższe parametry oraz jest najlepszy nie tylko w swojej klasie, ale w ogóle wśród włóknin ocieplających ubrania. To Thinsulate – produkt firmy 3M.

Wykonany w technologii mikrowłókien zapewnia odpowiednią izolacyjność cieplną oraz komfort pracy. Ponadto podczas prania odzieży w warunkach domowych lub chemicznych, nie traci swoich właściwości ciepłochronnych.

Posiada odpowiednie certyfikaty. To idealny produkt dla przedsiębiorców, którzy dbają o swoich pracowników i cenią wysoką wydajność pracy. Wybór jest prosty.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane