II Edycja Starcia Szlifierzy

II Edycja Starcia Szlifierzy

Dnia 21.04.2017 w Nadarzynie odbyły się pierwsze w tym roku regionalne zawody „Starcie Szlifierzy” w ramach drugich ogólnopolskich zawodów w szlifowaniu organizowanych przez 3M Poland.

Zawody te to jedyne w Polsce rozgrywki, które powstały z myślą o grupie zawodowej szlifierzy. Jest to znakomita sposobność do wymiany opinii z kolegami z branży.

Blisko 40 osób wzięło udział i przeżyło prawdziwą przygodę w świecie obróbki metalu. Udział w Starciu Szlifierzy to powód do dumy i radości. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko szlifierze, ale także zaproszeni goście, którzy mieli okazję do poznania ciężkiej pracy szlifierza i produktów 3M.

Zawodnicy zaprezentowali swoje możliwości i umiejętności. Głównym celem zawodów jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych szlifierzy, dla których to nie wyłącznie praca, ale przede wszystkim pasja.

Zawody obejmowały 5 konkurencji:

 1. Test Wiedzy Mistrza – 15 pytań teoretycznych

 2. Zręczność Szlifierza – uzbrojenie szlifierki kątowej w jak najkrótszym czasie

 3. Instynkt Szlifierza – zdjęcie 30 gramów materiału z metalowego elementu

 4. Zaradność Szlifierza – 10 cięć na czas

 5. Refleks Szlifierza – szlifowanie 10 cm spoiny na czas

Jednak największym uznaniem cieszyły się zadania praktyczne, gdzie zawodnik miał możliwość popisania się swoim warsztatem pracy i umiejętnościami pracy ze szlifierką. W czasie zawodów szlifierz prezentuje te zdolności szerokiemu forum kibiców.

Zawody Starcia Szlifierzy to również miejsce nawiązywania nowych kontaktów zawodowych oraz wymiany doświadczeń i sprawdzenia swojej wiedzy wśród profesjonalistów.

Pracę i wiedzę oceniało jury złożone z pracowników 3M oraz wybitnych fachowców w danej dziedzinie.

Z każdych zawodów regionalnych najlepsza czwórka awansuje do finału. Z Nadarzyna do Wielkiego Finału zakwalifikowali się (kolejność według zajmowanych miejsc):

 1. Sylwester Kukiełka

 2. Przemysław Ugolik

 3. Piotr Pilczyński

 4. Marcin Pilczyński

Firmę HORUS reprezentowały dwie firmy na Starciu Szlifierzy:

 • Firma Renomont z Bydgoszczy
 • Firma Makoinstal z Warszawy.

Firma Renomont z Bydgoszczy zajęła VI miejsce w klasyfikacji ogólnej na 40 startujących firm.

Zapraszamy pozostałe firmy i naszych klientów do uczestnictwa w Starciu Szlifierzy i przeżycia wspólnie niezapomnianej przygody. Następne regionalne eliminacje odbędą się w Poznaniu (7.06.2017) oraz w Sosnowcu (październik 2017). Nagrodą główną w całych zawodach jest 14-dniowy wyjazd do centrali 3M w Stanach Zjednoczonych.

Autor: Ryszard Tomasik

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Tomasik Ryszard
z-ca dyrektora ds handlowych
tel. 52 325 80 33
kom. 602 343 848
Napisz email
Ukończył studia na wydziale Matematyki i Techniki w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od ponad 15 lat związany jest z firmą Horus, obecnie zajmując stanowisko dyrektora handlowego. Ukończył wiele szkoleń i kursów z zakresu pracy z materiałami ściernymi. Najczęściej podejmuje tematy poświęcone obróbce stali nierdzewnej, czarnej i metali kolorowych. Zajmuje się również problemem polerowania mebli na wysoki połysk.
Zadaj pytanie
* pola wymagane