Spotkanie z klientami w fabryce 3M

Spotkanie z klientami w fabryce 3M

W dniu 21.04.2017 firma Horus przy współudziale firmy 3M zorganizowała dla swoich klientów szkolenie połączone ze zwiedzaniem centrum nauki i techniki oraz zakładu produkcyjnego 3M we Wrocławiu.

Dzień wcześniej klienci zostali zakwaterowani w hotelu Dikul, a następnie zaproszeni na wrocławski rynek do restauracji Bernard gdzie mogli skosztować lokalnych specjałów. Po posiłku zwiedziliśmy Stare Miasto, a następnie udaliśmy się do jednego z klubów, gdzie w miłym towarzystwie spędziliśmy wieczór.

W piątek przybyliśmy do fabryki 3M przy ulicy Kowalskiej 143 we Wrocławiu.

3M ma we Wrocławiu obecnie 6 zakładów. Przy ul. Kwidzyńskiej firma produkuje syntetyczne gipsy ScotchCast, w drugiej fabryce na Kwidzyńskiej wytwarza materiały dla przemysłu medycznego, a na ul. Kowalskiej są produkowane środki ochrony indywidualnej (kaski, zatyczki do uszu, nauszniki), kleje strukturalne dla przemysłu lotniczego, aerozole, folie, oraz materiały dla przemysłu samochodowego. Na ulicy Kowalskiej są także produkowane materiały izolacyjne i wygłuszające dla przemysłu samochodowego oraz filtry do wody.

Będąc na miejscu, klienci poszerzyli swoją wiedzę z następujących tematów:

  1. Zagrożenia Dróg Oddechowych – skuteczne dopasowanie środków ochrony indywidualnej,

  2. Ochrona wzroku i twarzy – komfort, design, bezpieczeństwo,

  3. Ochrona słuchu – zintegrowany program bezpieczeństwa.

Pomiędzy poszczególnymi szkoleniami nasi goście mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego i podpatrzenia organizacji i sposobu wytwarzanych produktów BHP.

Największą atrakcją okazało się jednak zwiedzanie Customer Technical Center – Centrum Technologiczne Klienta. W CTC można dowiedzieć się, jak powstają produkty i technologie, z których codziennie korzystają miliony ludzi na całym świecie. Są to efekty pracy ponad 8000 naukowców, którzy w laboratoriach 3M opracowują innowacyjne rozwiązania, korzystając z 46 platform technologicznych. CTC to miejsce, które pokazuje innowacyjną kulturę 3M – inspiruje i pobudza kreatywność.

Po zakończeniu szkolenia skorzystaliśmy z zakładowej stołówki i w pogodnych nastrojach udaliśmy się do domów. Szkolenie połączone ze zwiedzaniem fabryki oraz CTC bardzo wszystkim przypadło do gustu i wszyscy wyrazili chęć ponownego uczestnictwa.

Z klientami w 3M CTC

Z klientami w 3M CTC

Z klientami w 3M CTC

Z klientami w 3M CTC

Z klientami w 3M CTC

Z klientami w 3M CTC

Z klientami w 3M CTC

Autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane