Bądź Widoczny - Bądź Bezpieczny VI edycja

Bądź Widoczny - Bądź Bezpieczny VI edycja

Wczoraj zakończyła się VI edycja akcji edukacyjnej skierowanej do bydgoskich przedszkolaków. Zasady bezpiecznego poruszania się przy drodze i sposób działania materiałów odblaskowych to temat przewodni kampanii stworzonej przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe z Bydgoszczy już w 2012 roku.

Po dwóch latach działań w sąsiednim Toruniu nasza firma powróciła do korzeni i zaprosiła do projektu 5 bydgoskich przedszkoli oraz 1 z pobliskiego Niemcza. Pierwszym etapem akcji były zajęcia edukacyjne, które odbyły się we wszystkich przedszkolach dzięki zaangażowaniu Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Policjanci pomogli wytłumaczyć dzieciom, jak należy przechodzić przez ulicę i dlaczego noszenie odblasków jest tak istotne dla ich bezpieczeństwa. Przedszkolaki, zarówno ci starsi, jak i najmłodsi, wykazywali się niesamowitą wiedzą i jeszcze większą chęcią do nauki, a ta na pewno nie poszła „w las”.

BWBB 2017

Już w drugim etapie akcji, której po raz pierwszy partnerem została również firma Allianz Polska, reprezentowana przez Agencję Allianz A1, dzieci miały za zadanie stworzenie prac w konkursie plastycznym o tematyce związanej z odblaskami i bezpieczeństwem na drodze. Format wprawdzie był ograniczony, ale inwencja dzieci stała na oszałamiającym poziomie. Rysunki, wycinanki, farbki, odblaski i elementy przestrzenne, to jak się okazało dla przedszkolaków chleb powszedni. Wszystkie prace można zobaczyć na profilu akcji na facebook.com/widoczny.bezpieczny.

BWBB 2017

Projekt, który odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz przy wsparciu Wydziału Edukacji UM w Bydgoszczy, zakończył się wielkim finałem, który odbył się w miniony wtorek w Pałacu Młodzieży. Podczas blisko 3-godzinnej zabawy, przedszkolaki zaprezentowały się w występach artystycznych, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby tego finału. Pojawiły się cudowne tańce, piękne śpiewy oraz inscenizacje pokazujące ogromne zaangażowanie dzieci i opiekunów. Nie zabrakło również poezji oraz gry na żywo na instrumentach muzycznych. Pomiędzy występami poszczególnych przedszkoli, firma Horus przygotowała specjalne quizy i zagadki, w których maluchy mogły raz jeszcze sprawdzić swoją wiedzę.

BWBB 2017

Zwieńczeniem całości były nagrody ufundowane przez firmy Horus oraz Allianz. W konkursie plastycznym wyróżniono 24 prace, a ich autorzy otrzymali podarunki w postaci akcesoriów odblaskowych. Zwycięskie przedszkola w quizach, a było ich aż 6, otrzymały na wyposażenie odblaskowe „węże” dla małych spacerowiczów, aby nigdy nie odłączyły od grupy i się nie zgubiły. Na koniec, na ręce dyrektorek wszystkich przedszkoli, organizatorzy wręczyli w sumie 300 wysokiej jakości, specjalnie zaprojektowanych na potrzeby akcji, kamizelek odblaskowych, wyprodukowanych na technologii 3M Scotchlite.

BWBB 2017

Przedszkola biorące udział w VI edycji akcji: Przedszkole Niepubliczne „Tęczowa Kraina”, Przedszkole Publiczne nr 20, Przedszkole Publiczne nr 34, Przedszkole Niepubliczne „Motylek”, Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia”, Przedszkole Niepubliczne „Źródełko”.

BWBB 2017

Zobacz film:

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane