Wizyta taty u przedszkolaków

Wizyta taty u przedszkolaków

W dniu 10.03.2017 miałem okazję uczestniczyć w zajęciach w przedszkolu ZaSiedmioGóroGród w Bydgoszczy. Przedszkole realizowało temat pt. „Poznajemy zawody naszych rodziców”.

Jako doradca techniczny w Dziale Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, opowiedziałem dzieciom, jak ważne jest bezpieczeństwo w zakładach pracy. Mówiłem o tym, w jaki sposób ich rodzice mogą obecnie dbać o swoje zdrowie, co pomoże samym dzieciom w przyszłości, gdy pójdą do pracy, zwrócić uwagę na ten jakże ważny aspekt życia.

Tata u przedszkolaków

Dzieci miały okazję dowiedzieć się o hałasie, o zapylaniu w zakładach pracy, a także o ochronie głowy i oczu. Pokazałem im nauszniki chroniące przed hałasem, kaski, jednorazowe półmaski przeciwpyłowe, maski wielokrotnego użytku oraz różnorodne okulary.

W przedszkolakach szczególne zainteresowanie wzbudziły specjalne ochronniki słuchu dla dzieci Peltor Kid oraz nauszniki z wbudowanym modułem komunikacji na odległość. Dzieci odpowiadały na pytania i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Tata u przedszkolaków

Punktem kulminacyjnym spotkania był zabawny konkurs polegający na tym, które z dzieci najgłośniej krzyknie. Miernik poziomu hałasu wyłonił trzech zwycięzców, którym zostały wręczone nagrody.

Na koniec zajęć każde z dzieci otrzymało drobny upominek, a ja dostałem od dzieci „Dyplom dla Super Taty” za zaangażowanie i realizację powyższego tematu.

Tata u przedszkolaków

Tata u przedszkolaków

Tata u przedszkolaków

Autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane