Gazele Biznesu 2016

Gazele Biznesu 2016

XVII edycja rankingu „Gazele Biznesu” zakończyła się dla nas kolejnym wyróżnieniem. Jest to już dziewiąty raz, kiedy znaleźliśmy się na liście najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw spośród małych i średnich firm.

Autorzy rankingu – wywiadownia gospodarcza Coface Poland – podkreślają, że ciągły dynamiczny rozwój jest możliwy nawet wśród wielkich konkurentów.

Analizie podlegały zgłoszone sprawozdania finansowe z przynajmniej trzech ostatnich lat, a o pozycji na liście decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów. Coroczne kryteria nie uległy zmianie. Firma:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2013 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2013-2015 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2013-2015 ani razu nie odnotowała straty

Cały ranking publikowany jest w postaci ponad dwustustronicowego specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego „Pulsu Biznesu”. Oprócz tego na stronie gazele.pl znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach od 2000 roku.

Gazele Biznesu

Po ogłoszeniu rankingu, począwszy od grudnia do marca, „Puls Biznesu” organizuje w 12 miastach Polski specjalne uroczystości, podczas których w obecności regionalnych władz wręczamy laureatom rankingu statuetki i pamiątkowe dyplomy. To również okazja do spotkania najlepszych menedżerów i poszerzenia wiedzy.

Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Źródło: gazele.pl

Autor: Oskar Saja

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane