We are the champions

We are the champions

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. po raz kolejny drużyna reprezentująca naszą firmę startowała w wyścigu łodzi butelkowych podczas IX festiwalu wodnego „Ster na Bydgoszcz”. Tym razem po długiej i zaciętej walce nasza konstrukcja, napędzana siłą mięśni dzielnej sześcioosobowej załogi i dopingowana przez publiczność, minęła linię mety jako pierwsza. Jest to już nasze drugie zwycięstwo i mamy ogromną nadzieję, że nie ostatnie.

Nasza Firma już piąty raz z kolei stanęła do wyścigu samodzielnie zbudowanych łodzi. Każda z 18 startujących drużyn otrzymała taką samą ilość butelek PET, zapas taśmy klejącej i kolorowej folii stretch. Projekt łodzi ewoluował przez kolejne lata wraz z nabieranym doświadczeniem po wyścigach. Jak pokazuje historia, liczy się nie tylko siła mięśni, ale także taktyka wypracowana w poprzednich latach.

Ster na Bydgoszcz 2016

I w końcu nadszedł ten czas. Super tajne plany naszej jednostki zostały wyciągnięte z sejfu i razem z materiałami niezbędnymi do budowy łodzi, trafiły do niemniej tajnej bazy, gdzie w trudzie i znoju ze sterty pustych butelek powstała pływająca konstrukcja.

Wzorem ubiegłych lat wyścig cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Bydgoszczanie tłumnie przypatrywali się wystawionym łodziom i przygotowaniem do wyścigów.

Ster na Bydgoszcz 2016

Ster na Bydgoszcz 2016

Ster na Bydgoszcz 2016

Wodowanie łodzi odbywało się tradycyjnie na wyspie młyńskiej. Kolejność schodzenia do wody zależała od wylosowanych wcześniej numerów startowych. Nasza załoga z numerem 1 zeszła do wody jako ostatnia. W większości przypadków obyło się bez problemu, jednak nie wszystkim udało się dotrzeć suchą stopą na pokład własnej łodzi.

Ster na Bydgoszcz 2016

Droga na start prowadzona była w spacerowym tempie wraz z prądem rzeki. Podobnie jak w zeszłym roku do startu przystąpiło 18 zespołów. Wymusiło to start wyścigu w dwóch liniach. My w przeciwieństwie do zeszłego roku ruszaliśmy z pierwszej linii.

Ster na Bydgoszcz 2016

Już od chwili startu nasza załoga narzuciła ostre tempo, dzięki czemu szybko objęła prowadzenie. Jeszcze szybciej dołączyła do nas załoga „Krainy Czarteru”, z którą toczyliśmy zacięty bój na długości całego dystansu.

Ster na Bydgoszcz 2016

Walka była długa i bardzo emocjonująca, trwała do samego końca. Po dramatycznie wyglądającym i strasznie męczącym finiszu o zwycięstwie decydowały centymetry. Udało się! Pierwsze miejsce jest nasze, po roku przerwy powróciliśmy na najwyższy stopień podium.

Ster na Bydgoszcz 2016

Ster na Bydgoszcz 2016

Po wyścigu wszystkie załogi odebrały z rąk prezydenta Bydgoszczy pamiątkową statuetkę, oczywiście w kształcie butelki PET oraz Dyplom.

Ster na Bydgoszcz 2016

Ster na Bydgoszcz 2016

Ster na Bydgoszcz 2016

autor: Tomasz Piernicki

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane