25 lat 3M w Polsce - Raport Wpływu

25 lat 3M w Polsce - Raport Wpływu

Podczas uroczystości obchodów 25-lecia 3M w Polsce został opracowanym przez firmę Deloitte „Raport Wpływu” będący prezentacją wieloletniego oddziaływania firmy 3M na polska gospodarkę. Na przestrzeni tych lat 3M zainwestował w Polsce ok. 500 milionów dolarów, tworząc ponad 2900 miejsc pracy.

W publikacji znalazła się między innymi wypowiedź prezesa naszej Firmy dotycząca wpływu, jaki wywarł na nas kontakt z firmą 3M Poland:

Produkty 3M poznałem w 1993 roku. Prowadziłem wtedy Przedsiębiorstwo Handlowe Papirus s.c. Jeden z dłużników zaproponował mi rozliczenie swoich zobowiązań poprzez sprzedaż karteczek Post-it®.

Karteczki samoprzylepne – mimo że były wtedy nowością – sprzedawały się dobrze. Postanowiłem znaleźć źródło zaopatrzenia. W ten sposób, wiosną 1994 roku, rozpoczęła się moja współpraca z 3M, która dynamicznie się rozwijała. Przedsiębiorstwo Papirus stało się dystrybutorem całego asortymentu artykułów biurowych, taśm i klejów przemysłowych, materiałów ściernych i produktów BHP. Ze względu na dużą dynamikę obrotów produktami 3M w 2000 roku powstała nowa firma Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o. dedykowana współpracy z 3M.

Zaczęliśmy włączać do naszego portfolio następne grupy produktowe: materiały odblaskowe Scotchlite™, włókniny ocieplające Thinsulate™, etykiety, grupę produktów do ochrony i utrzymania czystości w budynkach. Do dzisiaj produkty 3M stanowią 98% całego asortymentu firmy.

Wraz ze wzrostem asortymentu, rosło również zatrudnienie. Między 2000 a 20015 rokiem odnotowaliśmy prawie czterokrotny wzrost zatrudnienia, które obecnie wynosi 40 osób. Jeszcze dynamiczniej wzrastała wartość sprzedaży firmy Horus. W 2015 roku przekroczyła ona 20 milionów złotych, co oznacza prawie ośmiokrotny wzrost od 2000 roku.

Partnerskie zasady współpracy między 3M a Horusem oraz między Horusem a klientem stały się naszą przewagą konkurencyjną i umocniły naszą pozycję na rynku. Współpraca z 3M wywarła ogromny wpływ na moje doświadczenie zawodowe. Przede wszystkim nauczyła solidnego rzemiosła biznesowego, profesjonalizmu, partnerstwa i wrażliwości. Z tej współpracy ciągle czerpiemy inspiracje i wzorce do działań wewnątrz naszej firmy. Praca z dużym międzynarodowym partnerem, jakim jest 3M, dodaje dumy i pewności siebie.

Myślę, że jesteśmy partnerem dla 3M i więzy te nadal będę rozwijał i umacniał. Jestem bardzo zadowolony, że w moim życiu zawodowym trafiłem na firmę 3M Poland Sp. z o.o.”

Ryszard Błażejewski

Prezes Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o.

Statuetka 3M 25 lat w Polsce

Podziękowania

autor: Tomasz Piernicki

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane