Szkolenia w budowlance ciąg dalszy...

Szkolenia w budowlance ciąg dalszy...

Kontynuując naszą współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, zorganizowaliśmy kolejne już zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Tym razem, grupa 25 chętnych uczniów uczestniczyła w warsztatach poświęconych tematyce ochrony słuchu.

Warsztaty składały się z dwóch zasadniczych części. Jedna to multimedialna prezentacja, podczas której uczniowie mogli poznać wiele faktów i ciekawostek związanych ze słuchem oraz przyczynami jego utraty. Nasz specjalista z zakresu BHP Sebastian Kęciński starał się uświadomić uczniów, że w ich przyszłej pracy, jaka by ona nie była, należy zadbać o swoje zdrowie i chronić to, co najcenniejsze – w–tym przypadku słuch.

Szkolenie BHP Horus

Ciekawe filmy i symulacje dźwiękowe, w znaczący sposób dają do zrozumienia, czym jest hałas dla naszego ucha i całego ciała.

Druga część warsztatów to możliwość przetestowania rozwiązań technologicznych 3M w segmencie ochrony słuchu. Największa przyjemność i wręcz „zabawa” towarzyszyła testom nauszników 3M Peltor Lite-com służącym aktywnej ochronie słuchu. Nauszniki posiadają mikrofony i umożliwiają komunikację między pracownikami nawet w dużym hałasie.

szkolenie bhp ochrona słuchu

Przy hałasie przekraczającym dopuszczalne normy nauszniki tłumią nadwyżkę hałasu, dostarczając dźwięk komunikatów kolegi. Uczniowie mieli do wykonania konkretne zadania, mianowicie musieli odnaleźć ukryty w szkole przedmiot. Osoba znająca położenie przedmiotu musiała doprowadzić do niego partnera, komunikując się z nim bezprzewodowo przez system 3M Lite-com.

szkolenie bhp ochrona słuchu

W przyszłym roku zaplanowane są kolejne zajęcia w ZSB w Bydgoszczy.

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane