Toruńskie przedszkolaki pełne energii

Toruńskie przedszkolaki pełne energii

Miniony tydzień to niezapomniane spotkania z dziesiątkami – jeśli nie setkami! – dzieci. Ich uśmiechniętymi twarzami i rozgadanymi buziami oraz wiecznie podniesionymi rękoma w górze. Nie ma, co ukrywać, że w akcji „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny” to one odgrywają główną rolę.

Ugościły zatem z pomocą opiekunów i pań dyrektor cały sztab policjantów i nas. Witały się, zainteresowane pytały, kim jesteśmy? Rzecz jasna, policjantów rozpoznawały bezbłędnie już po samych mundurach. Na pożegnanie z kolei odgrywały scenki, tańczyły, śpiewały – co świetnie rokuje na nadchodzący wielki finał akcji – a także obdarowywały stróżów prawa małymi upominkami.

Policjanti prowadzą lekcję dla przedszkolaków

Kiedy przychodziła pora usiąść, siadały. Zainteresowane były każdym przedmiotem – choćby „magiczną” tubą lub policyjną pałką – i słowem prowadzących spotkania funkcjonariuszy. Zadawały pytania i trafnie odpowiadały na te związane z bezpieczeństwem na drodze, rowerze i w domu. Miały pojęcie, czym jest kamizelka odblaskowa, fotelik oraz sygnalizator świetlny. Prawda jest taka, że one już po prostu wszystko wiedziały, a pogadanki były dla nich czystą przyjemnością i okazją do zabawy! Dla nas zresztą również.

W jednym z przedszkoli po edukacyjnym filmiku przyszła pora na prezentację zawodu policjanta. Na środek chętnie wyszła Maja, którą zaczęto za policjanta przebierać. Za głosem dzieci, dostała czapkę, lizak, krótkofalówkę, a nawet kajdanki. Jeden z mundurowych opisał cały ekwipunek znajdujący się na pasie, a ochotniczka na własnej skórze przekonała się o jego dużej wadze.

Policjanci prowadzą lekcje dla przedszkolaków

Przedszkolaki doskonale wiedziały, że policjant łapie złodziejów i podobnie jak straż pożarna i pogotowie jest wzywana na pomoc ludziom. Inną charakterystyczną cechą policjanta, co sami podkreślili, jest nie tylko strój, siła fizyczna czy zdrowie, ale przede wszystkim uczciwość. Policjant to po prostu dobry człowiek.

Na pytanie: kto chce zostać policjantem? – większość dzieci wysoko podnosiła ręce. Na strażaka było ich niewiele mniej. Niestety tylko nieliczni, bo około 1 na 20 kandydatów, zostanie policjantami.

Przedszkolaki w kamizelkach odblaskowych

Przed nami jeszcze konkurs plastyczny, którego laureatów nagrodzimy podczas wielkiego finału w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu 2 grudnia 2015 roku. Gala będzie pełna quizów oraz występów artystycznych przedszkolaków. Będą one i publiką, i aktorami. Coś od dzieci dla dzieci. Wszak akcja ma podnosić właśnie ich bezpieczeństwo.

autor: Oskar Saja

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane