Taśmy wzmocnione włóknem szklanym 3M

Taśmy wzmocnione włóknem szklanym 3M

Taśmy wzmacniane włóknami szklanymi 3M – rozwiązanie na naprawdę ciężkie paczki

Tam gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość taśmy na zrywanie, a zwykła taśma pakowa nie zapewni dostatecznego zabezpieczenia towaru na czas transportu i magazynowania, doskonałym rozwiązaniem są taśmy wzmacniane włóknami szklanymi 3M. Ich wytrzymałość jest kilkukrotnie wyższa od standardowych taśm pakowych.

Wysoka wytrzymałość taśm uzyskana jest poprzez zastosowanie włókien szklanych na bardzo mocnym nośniku polipropylenowym. Na potrzeby wielu różnych zastosowań, powstały dwa rodzaje opisywanej taśmy. Jedna posiadająca włókna szklane tylko wzdłuż nawoju oraz druga, posiadająca dodatkowo wzmocnienie poprzeczne.

W praktyce użycie taśm wzmocnionych 3M pozwala nam:

  • zmniejszyć koszty transportu poprzez łączenie kilku paczek
  • zmniejszyć ilość zużytej taśmy.

Taśmy te świetnie się sprawdzają przy wiązaniu np. ciężkich metalowych rur, prętów, elementów z tworzyw sztucznych, czy drewna.

Taśma z podwójnym wzmocnieniem z powodzeniem została wykorzystana w przemyśle meblarskim do łączenia tylnych ścianek w meblach. Zamiast plastikowych łączników, taśma w elastyczny sposób łączy dwie cienkie płyty wiórowe, niwelując minimalne przesuwanie się elementów, a w razie potrzeby możliwość złożenia ich ze sobą.

Innym przykładem wykorzystania taśm wzmacnianych jest taśma 8915, która zapewnia czyste i bezśladowe usuwanie z różnych powierzchni. Przeznaczona do tymczasowego mocowania lub zabezpieczenia przed przesuwaniem ruchomych elementów w czasie transportu urządzenia. Stosowana jest najczęściej do unieruchomienia rusztów kuchenek gazowych (płyty emaliowane lub ze stali nierdzewnej), pojemników plastikowych w lodówkach, przytrzymania kabli, mocowania na obudowie urządzenia torebek z instrukcją montażu i drobnymi elementami.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Piotr Hetzig

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Hetzig Piotr
kom. 608 388 279
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane