Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca

Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca

„Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” za projekt Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Bardzo miło jest nam poinformować, że nasza akcja „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”, została wyróżniona jako „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” przez portal CSR.PL, zajmujący się odpowiedzialnością społeczną biznesu. Bardzo dziękujemy i zamieszczamy artykuł związany z tym wyróżnieniem, opublikowany na csr.pl.

Kwiecień 2012 – Horus Sp. z o.o. – projekt „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Strategia CSR, odpowiedzialność w biznesie to hasła, które najczęściej padają w kontekście działalności dużych firm. Jednak prowadzenie biznesu w sposób etyczny, z poszanowaniem i zrozumieniem potrzeb swoich interesariuszy wcale nie zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Firma, której praktyki opiszemy w tym miesiącu, to przedstawiciel sektora MŚP, zatrudniający 30 osób.

Tytuł Odpowiedzialnej Inicjatywy Miesiąca w kwietniu otrzymuje firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o. za projekt „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”

Horus to niewielka firma handlowa z Bydgoszczy, której biznes opiera się na dostarczaniu produktów oraz rozwiązań technologicznych w różnych gałęziach przemysłu. Portfolio produktów firmy Horus stanowią taśmy klejące, kleje przemysłowe, materiały ścierne, materiały BHP, materiały odblaskowe, materiały do reklamy wizualnej czy produkty do zabezpieczania budynków.

Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca

O projekcie

Projekt „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny” zakłada zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez edukację i kolportaż materiałów odblaskowych. Firma Horus wspólnie z Komendą Miejską w Bydgoszczy oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy zorganizowała zajęcia dla 800 dzieci z bydgoskich przedszkoli odnośnie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

 

W ramach inicjatywy, w przedszkolach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci nauczyły się jak bezpiecznie zachowywać się na przejściu dla pieszych, w pobliżu drogi oraz dowiedziały się, jak ważnym elementem w ubiorze są materiały odblaskowe. Kolejnym etapem projektu był konkurs plastyczny dla najmłodszych, którego tematyka nawiązywała do bezpieczeństwa pieszych na drodze. Podczas uroczystego podsumowania akcji „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”, przedszkolaki zaprezentowały się w występach artystycznych i dały popis swojej wiedzy w specjalnie przygotowanych quizach. Aby mocniej utrwalić ideę poprawy bezpieczeństwa poprzez noszenie materiałów odblaskowych, przedstawiciele firmy Horus przekazali przedszkolom 300 wysokiej jakości kamizelek odblaskowych dla dzieci oraz kilkaset innych akcesoriów odblaskowych.

 

To nie koniec akcji

Jak zapewnia Łukasz Wilk, Specjalista ds. Marketingu firmy Horus, inicjatywa „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny” będzie kontynuowana. Jaki jest cel akcji i konkretne plany rozwoju projektu?

 

 

- Podstawowy cel akcji to uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że ryzykują swoje życie, poruszając się po ulicach po zmroku bez materiałów odblaskowych. Zaczęliśmy od najmłodszych – tj. przedszkolaków, obecnie kierujemy akcję do rowerzystów, a wkrótce również do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na uwadze mamy również osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Akcje nie są jednorazowe, będziemy powracać do wszystkich grup społecznych cyklicznie – przekonuje Łukasz Wilk.

Strategia CSR

Firma Horus, podobnie jak wiele innych przedstawicieli sektora MŚP, w sposób intuicyjny podchodzi do realizacji strategii CSR. Oprócz akcji edukacyjnych przedsiębiorstwo angażuje się w pomoc lokalnym szpitalom. W przyszłości, do realizacji swoich działań odpowiedzialnych, Horus planuje wprowadzenie wolontariatu pracowniczego.

Inicjatywy firmy Horus ukazują, iż prowadzenie strategii CSR nie musi być kosztowne. Intuicja, konsekwencja w działaniu, spójność realizowanych projektów z prowadzonym biznesem oraz komunikacja dobrych praktyk to przepis na sukces odpowiedzialnych firm sektora MŚP.

Gratulujemy Zwycięzcy i zachęcamy do realizacji projektów odpowiedzialnych również w pozostałych obszarach CSR!

Źródło: csr.pl

Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane