Finał akcji "Bądź Widoczny - Bądź Bezpieczny"

Finał akcji "Bądź Widoczny - Bądź Bezpieczny"

Pomogliśmy dzieciom z przedszkoli być lepiej widocznym

13 marca 2012 w Pałacu Młodzieży odbył się długo oczekiwany finał akcji „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”, organizowany przez naszą firmę. Sześć przedszkoli publicznych z Bydgoszczy wzięło udział w quizach i występach artystycznych. Podsumowaniem całej akcji było wręczenie nagród za konkurs plastyczny i quizy, a na ręce dyrektorów zostało przekazanych 300 specjalnie zaprojektowanych kamizelek odblaskowych. W sumie akcją objęliśmy ponad 800 dzieci i przekazaliśmy przedszkolom kilkaset materiałów odblaskowych najwyższej jakości.

 Może trochę od końca całego finału, ale efekt był na tyle piorunujący, że muszę pokazać na początku zdjęcia wszystkich dzieci w kamizelkach już po finale, podczas powrotu do przedszkoli.

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Prawda, że pięknie? Teraz wiemy, że dzieci będą widoczne na drodze w każdych warunkach, a ich bezpieczeństwo zostało znacznie podniesione. Napiszę jeszcze, że kamizelki są wykonane z delikatnego, przewiewnego materiału, a sam odblask oczywiście produkcji 3M. Dla wizualnego zadowolenia, na kamizelkach zostały nadrukowane postacie, będące wizytówką akcji – z jednej strony kolorowe, a z drugiej z materiału odblaskowego.

No dobrze, ale przejdźmy do samego finału. Oprócz dzieci z przedszkoli, ich wychowawców i dyrektorów, na finale pojawili się zaproszeni goście, między innymi Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Iwona Waszkiewicz, czy Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Meyze.

Pierwsza część finału przebiegła pod znakiem występów artystycznych dzieci oraz pięciu rund quizu. Dzieci musiały układać znaki, odgadywać dźwięki, rozpoznawać obrazki i odpowiadać na baaaardzo trudne pytania dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze. Zobaczcie sami na kilku zdjęciach.

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Występy dzieci były naprawdę znakomite i bardzo im dziękujemy, że razem ze swoimi wychowawcami włożyły tyle pracy w przygotowania. Piosenki, wiersze, tańce i inscenizacje towarzyszyły nam blisko 2 godziny. Sądząc po reakcjach, nie tylko dzieci się świetnie bawiły.

Podczas finału były również prezentowane wszystkie prace plastyczne nadesłane na konkurs, a 24 wyróżnione zostały wystawione do podziwiania przy scenie sali widowiskowej.

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Druga część finału to to, na co wszyscy długo czekali, a mianowicie rozdanie nagród ! W pierwszej kolejności zostały nagrodzone przedszkola ze wyrównaną walkę podczas quizów. Po burzliwych naradach komisji w przerwie (zdjęcie poniżej) wszystko było jasne i dyrektorzy przedszkoli razem z dziećmi odebrali nagrody. Podobnie swoje upominki dostały dzieci za prace plastyczne, a na koniec Prezes i przedstawiciele naszej firmy, wręczyli 300 kamizelek odblaskowych dyrektorom placówek :)

Obrady komisji.

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Wręczanie nagród.

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny

Jesteśmy zadowoleni, że nasze przedszkolaki wspólnie z rówieśnikami z innych pięciu placówek miały możliwość uczestniczyć w akcji „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny” organizowanej przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Tematyczne spotkania przedszkolaków z policją, międzyprzedszkolne dziecięce prezentacje wokalne, teatralne i taneczne, wypowiedzi za pomocą obrazu plastycznego oraz quiz wiedzy, wpłyną z pewnością na zwiększenie świadomości dzieci i ich rodziców o zachowaniu bezpieczeństwa na ulicy i konieczności noszenia materiałów odblaskowych dla bezpiecznego udziału pieszych w ruchu drogowym.

Dziękujemy przedstawicielom firmy HORUS za ulotki edukacyjne, gadżety i kamizelki uświadamiające również wychowawcom i rodzicom fakt, iż widoczność pieszego na drodze dzięki noszonym odblaskom może uratować niejedno życie.

Elżbieta Sergot – dyrektor Przedszkola Nr 16

Więcej zdjęć z finału

Jeszcze więcej zdjęć z finału

„Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane