Akcja "Bądź Widoczny - Bądź Bezpieczny"

Akcja "Bądź Widoczny - Bądź Bezpieczny"

Dzieci z bydgoskich przedszkoli będą lepiej widoczne!

Dobra widoczność pieszego na drodze może uratować mu życie. Materiały odblaskowe znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych i zapobiegają wielu tragediom. W związku z tym firma Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe prowadzi akcję „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”, która na obecnym swoim etapie, skierowana jest do dzieci z 6 bydgoskich przedszkoli publicznych. Przedszkola zostały dobrane wg bardzo istotnego kryterium, a mianowicie, wg położenia blisko ruchliwych ulic. Naszą akcję wspiera Wydział Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Akcja składa się z 3 etapów: zajęcia edukacyjne z przedszkolakami, konkurs plastyczny oraz finał kończący akcję. Zwieńczeniem tych działań będzie ufundowanie przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, 300 kamizelek odblaskowych o niespotykanym wyglądzie (pokażemy w relacji z finału akcji) oraz kilkaset gadżetów odblaskowych dla przedszkolaków.

I etap to zajęcia edukacyjne, które odbyły się przy współpracy Wydziału Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci wykonali tu świetną pracę, nauczając dzieci o prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz w okolicy drogi. Nie mogło zabraknąć oczywiście pokazu związanego z działaniem materiałów odblaskowych. Poniżej zdjęcia z poszczególnych przedszkoli.

Przedszkole nr 22, 2012.01.11

Przedszkole nr 22 w Bydgoszczy

Przedszkole nr 19, 2012.01.12

Przedszkole nr 19 w Bydgoszczy

Przedszkole nr 16, 2012.01.18

Przedszkole nr 16 w Bydgoszczy

Przedszkole nr 59, 2012.01.24

Przedszkole nr 59 w Bydgoszczy

Przedszkole nr 26, 2012.25

Przedszkole nr 26 w Bydgoszczy

Przedszkole nr 7, 2012.01.27

Przedszkole nr 7 w Bydgoszczy

Etap II akcji właśnie trwa. Do końca lutego, dzieci przygotowują prace plastyczne w tematyce związanej z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Wszystkie dokonania przedszkolaków będzie można zobaczyć na „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny” oraz wybrane prace w późniejszej relacji na naszym blogu.

Wielki Finał akcji odbędzie się 13.03.2012 o godzinie 10.00 w Pałacu Młodzieży. W programie przewidziane są występy artystyczne dzieci z wszystkich sześciu przedszkoli oraz zabawy i quizy z „wiedzy” o bezpieczeństwie pieszych na drodze. Na koniec zostaną wręczone ufundowane kamizelki i gadżety odblaskowe. Na pewno pojawi się tu relacja z tego wydarzenia, a na bieżąco wszystko można śledzić na „Bądź Widoczny – Bądź Bezpieczny”, gdzie oprócz wydarzeń związanych z akcją dowiemy się wiele ciekawych rzeczy na temat materiałów odblaskowych.

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane