Kłódki bezpieczeństwa Brady i różne systemy kluczy

Kłódki bezpieczeństwa Brady i różne systemy kluczy

Różne systemy kluczy i kłódki bezpieczeństwa Brady

Kłódka to urządzenie służące do spinania ze sobą elementów zamykających drzwi, pokrywy pojemników i inne ruchome przegrody. Składa się z obudowy, w której mieści się mechanizm oraz ruchomego pałąka, który otwiera i zamyka obręcz, jaką tworzy kłódka. Otwieranie kłódki odbywa się za pomocą klucza. Wszystko proste i oczywiste. Można jednak nieco bardziej rozbudować to proste, wydawałoby się, urządzenie. Jednak wszystko po kolei.

Kłódki Brady są normalnie dostarczane wg schematu „różne klucze” (rys. 1). Oznacza to, że klucz do jednej kłódki nie powinien umożliwiać otwarcia żadnej innej kłódki. Kłódki Brady posiadają bębenki 5- lub 6-kołkowe i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Zarówno bębenki, jak i klucze są dokładnie obrabiane według precyzyjnych wymagań. Pozwala to nam na oferowanie większej liczby niepowtarzalnych kluczy niż dla innych zamków o tej samej liczbie kołków, co sprawia, że jest wysoce nieprawdopodobne, aby otrzymać kłódkę o powtarzającym się zamku.

W celu zagwarantowania, by każdy zamek był inny, stosujemy wykazy zamków wysyłanych do klientów, dzięki czemu możemy zapewnić, że każda otrzymana przez danego klienta kłódka będzie miała inny zamek niż pozostałe.

Rys.1.

Różne klucze - kłódki

Inną opcją jest system kluczy jednakowych. (rys. 2) W schemacie takim, wszystkie kłódki można otworzyć tym samym kluczem. Opcja ta jest korzystna w sytuacji, gdy jeden pracownik obsługuje wiele kłódek.

Rys.2.

Jeden klucz do wielu kłódek

Bardziej rozbudowanym systemem jest schemat „główny klucz” (rys. 3). Może być on stosowany wtedy, gdy zachodzi potrzeba otwierania jednym kluczem wielu kłódek, które mają różne klucze. Pozwala to osobie nadzorującej z łatwością zdjąć blokadę w przypadku sytuacji awaryjnej. Aby pracownicy nie mieli możliwości otwierania innych kłódek niż własne, należy przechowywać główny klucz w miejscu niedostępnym dla osób nieupoważnionych.

Rys.3.

Główny klucz do rożnych kłódek

System z kluczem ogólnym może obejmować kilka brygad. (Rys. 4) W tym systemie każda brygada ma swój własny klucz główny, a dodatkowo wszystkie kłódki we wszystkich brygadach mogą być, w razie potrzeby, otwarte za pomocą jednego „klucza ogólnego”.

Rys.4.

Klucz ogólny do kilku grup kluczy

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Henryk Jaszcz

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane