Systemy z wymuszonym przepływem powietrza 3M Versaflo

Systemy z wymuszonym przepływem powietrza 3M Versaflo

Systemy z wymuszonym przepływem powietrza 3M Versaflo

Ochronić układ oddechowy da się na wiele sposobów. Można zastosować zwykłe półmaski przeciwpyłowe lub maski i półmaski przeciwgazowe z różnymi kombinacjami filtrów i pochłaniaczy.

Jednak nie na wszystkich stanowiskach taka ochrona wystarczy. W momencie, kiedy stężenia szkodliwych substancji przekraczają normy, a powyższe rozwiązania niezbyt się sprawdzają, wówczas należy zastosować systemy z wymuszonym przepływem powietrza. Pracownik ma wówczas, za pomocą odpowiednich urządzeń, dostarczane filtrowane powietrze z rozprowadzonej w firmie sieci sprężonego powietrza lub z jednostki z filtrami zamocowanej na pasie.

Firma 3M przygotowała nową linię produktów o nazwie Versaflo, która uwzględnia sugestie użytkowników, co do komfortu i funkcjonalności. Versaflo jest to modularny system o wyjątkowej uniwersalności, który pozwala na dobranie odpowiedniego sprzętu przy przejściu z jednego środowiska do innego, a przy tym jest zgodny z potrzebami i preferencjami użytkownika.

Systemy 3M Versaflo

Składa się on z trzech łatwych do wyboru elementów – jednostki napędowej, nagłowia, oraz węża oddechowego. Systemy 3M Versaflo znacznie zmniejszają ucisk na twarz, opory oddychania i uczucie gorąca, zapewniając większy całodzienny komfort niż szczelnie przylegające maski bez wymuszonego przepływu powietrza.

W systemach ochrony dróg oddechowych 3M Versaflo powietrze jest dostarczane do nagłowia, eliminując wysiłek związany z oddychaniem w maskach i półmaskach.

Systemy 3M Versaflo

Systemy ochrony dróg oddechowych 3M Versaflo powstały dzięki wszechstronnemu podejściu do ochrony pracowników. Każdy system składa się z modułów, które są wygodne do noszenia. Zwiększa to komfort użytkownika, co jest szczególnie istotne przy pracach związanych ze zwiększonym wysiłkiem.

Nagłowia 3M Versaflo zapewniają wygodny przepływ powietrza dokładnie tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny: w okolicach głowy i twarzy. Przepływ powietrza zmniejsza uciążliwość pracy w wysokich temperaturach oraz ogranicza parowanie wizjera. Istnieje również możliwość zastosowania odpowiedniego aparatu wężowego sprężonego powietrza Versaflo, który chłodzi i ogrzewa przepływające powietrze podczas pracy w wysokich lub niskich temperaturach.

Systemy 3M Versaflo

Nowe systemy ochrony dróg oddechowych 3M Versaflo są wynikiem ogromnego wysiłku, który firma podjęła, aby osiągnąć trzy ważne cele:

  • uprościć proces wyboru sprzętu
  • zwiększyć uniwersalność zastosowań
  • zwiększyć komfort użytkowania produktu na każdym etapie. 

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane