Krążki ścierne na rzep 3M 255P i 338U

Krążki ścierne na rzep 3M 255P i 338U

Dyski z systemem szybkiej wymiany (na rzep) Hookit™

Na świecie znajdziemy setki, czy tysiące rodzajów papieru ściernego. Jeden będzie grubszy, drugi cieńszy, ten z taką granulacją, a tamten z inną, do wyboru znajdziemy różnego rodzaju podkłady, jak i nasypy. Najczęściej jednak podstawowym kryterium wyboru materiału pozostaje cena. Chciałbym dzisiaj opisać jeden z przypadków, który mam nadzieję, pozwoli przekonać każdego, że odpowiedni dobór materiału najwyższej jakości – prowadzi do prawdziwych korzyści.

Dotarłem do klienta z branży meblarskiej specjalizującego się między innymi w produkcji frontów meblowych. Główna obróbka frontów odbywa się u niego przy pomocy szlifierek oscylacyjnych i krążków na rzep.

Klient borykał się z problemem „sprężynek” powstających w procesie szlifowania, musiał wykonywać dodatkowe operacje przed procesem lakierowania w celu ich wyeliminowania.

Przyjrzałem się ich technologii i zaproponowałem testy na krążkach 3M 338U oraz 255P, używając granulacji wyższej od obecnie stosowanej. Zamiast P120 – P150 – P180 zastosowaliśmy P120 – P180 – P220.

Krążki ścierne na rzep 225P i 338U

Krążki te mają nasyp z tlenku glinu na podkładzie z papieru. Jest to idealny produkt do prac wykończeniowych. Posiadają specjalną powłokę zapobiegającą zapychaniu się materiału, co znacząco przedłuża ich żywotność w operacjach lakierniczych.

Dyski te występują w trzech formach: bez otworów, z 6 i z 9 otworami.

Po przetestowaniu naszych krążków okazało się, że po samym procesie szlifowania (trwającego o 10 – 15% dłużej niż w technologii klienta) naszymi krążkami uzyskaliśmy efekt taki jak w technologii klienta po dodatkowych operacjach (szlifowanie włókniną) eliminujących „sprężynki”.

Po zakończeniu testów podsumowaliśmy wyniki i doszliśmy do wniosku, że pomimo nieco wyższej ceny naszego krążka okazało się, że zaoszczędzając czas na dodatkowe operacje, proces przygotowania frontów do lakierowania korzystniej wyszedł klientowi na krążkach 255P.

Potwierdził się w ten sposób fakt, że krążki na rzep 3M 255P znakomicie sprawdzają się w obróbce drewna – nie zapychają się i zostawiają lepszą powierzchnię od krążków konkurencyjnych.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Adam Zawadzki

O AUTORZE
Dział Materiałów Ściernych
Zawadzki Adam
kom. 608 049 082
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane