Uniwersalna blokada zaworów - Brady Lock Out

Uniwersalna blokada zaworów - Brady Lock Out

Modułowa blokada systemu Lock-Out

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o zaletach systemu Lock-Out firmy Brady. Dziś przestawiamy jedną z uniwersalnych blokad do zabezpieczania zaworów kulowych i dużych zasów – wchodzącą w skład tego systemu. Pamiętajmy, że dobre zabezpieczenie to luksus pewności i spokoju w każdym zakładzie.

Jedną z zalet tej blokady jest fakt, że jest to blokada modułowa, w której użytkownik może dodawać różne akcesoria w celu dostosowania do różnych zaworów. Żadna inna blokada nie zapewnia takiej uniwersalności i bezpieczeństwa. Produkowane są w dwóch wariantach: duże i małe. Blokada jest wykonana z wysokiej jakości nylonu, dzięki czemu jest trwała i odporna na chemikalia oraz korozję.

Ramię blokujące zakłada się w celu zablokowania zaworów kulowych o obrocie dźwigni 90°. Można założyć również drugie ramię i zablokować zawór w pozycji półotwartej. Ramiona do tego typu blokady występują w wersji krótkiej do mniejszych zaworów i w długiej do dużych zaworów.

Kolejną możliwość daje linka, którą można przełożyć przez rurę. Otwiera to nam możliwość blokowania wszelkiego rodzaju zasuw. Blokada ta daje również możliwość zablokowania zaworów ze spustem. Zakładamy ją na dźwignię zaworu motylkowego, uniemożliwiając naciśnięcie rączki spustowej. Po założeniu nie ma możliwości zmiany pozycji zaworu.

Blokady te są bardzo popularne wśród naszych klientów. Zazwyczaj sięgamy po nie, gdy do zabezpieczenia jest duży zawór kulowy lub inny o nietypowym kształcie. Do wszystkich blokad zakładamy przywieszkę tagout z informacją o założeniu blokady.

Blokada modułowa (schemat).

Uniwersalna blokada zaworów

Zastosowanie ramienia blokującego w celu zablokowania zaworów kulowych o obrocie dźwigni 90°.

Uniwersalna blokada zaworów

Zastosowanie dwóch ramion blokujących w celu zablokowania zaworów 3-, 4- lub 5-drogowych albo blokowania zaworów w pozycji zdławionej dla sterowania roboczego.

Uniwersalna blokada zaworów

Blokowanie zasuw za pomocą łącznika linki.

Uniwersalna blokada zaworów

Zastosowanie blokad w prawdziwych warunkach.

Uniwersalna blokada zaworów

Najważniejsze cechy:

  • zwiększa opłacalność i uniwersalność inwestycji
  • możliwość blokowania dużych dźwigni i innych elementów mechanicznych
  • nowy zacisk o otwartym zakończeniu pasuje do zamkniętych pierścieni i szerokich rączek
  • blokowanie zaworów w pozycjach otwartej i zamkniętej
  • blokada wykonana jest ze stali wysokiej jakości i nylonu, dzięki czemu jest trwała i odporna na chemikalia oraz korozję

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Henryk Jaszcz

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Solec Kujawski, 86-050 Solec Kujawski, ul. Unii Europejskiej 33
Etykiety / Blokady / Sorbenty
Sobczyk Marcin
tel. 52 325 80 37
kom. 692 455 177
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane