Włóknina ocieplająca Thinsulate - lekka, puszysta, komfortowa

Włóknina ocieplająca Thinsulate - lekka, puszysta, komfortowa

Praca na otwartej przestrzeni w naszym klimacie szczególnie w sezonie od jesieni do wiosny nie należy do najprzyjemniejszych. W związku z tym rynek stawia wymagania, a przedsiębiorcy przywiązują coraz większą wagę do tego, w co ubrani są ich pracownicy i jakie parametry ciepłochronne ma ta odzież.

Producenci chcący sprostać tym wymaganiom muszą dostosować swoją produkcję, aby produkt końcowy spełniał wszelkie oczekiwania. Najbardziej świadomi właściciele firm stawiają wymagania dotyczące parametrów odzieży na etapie zapytań ofertowych czy w treści postępowania przetargowego w tak zwanej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

W tym dokumencie można zawrzeć wszystkie istotne informacji i parametry dotyczące odzieży. Trzeba tylko wiedzieć, co się chce w kontekście ciepłochronności odzieży otrzymać. W kilku zdaniach napiszę jak to zrobić na podstawie bardzo wysokiej jakości włókniny ocieplającej Thinsulate typu P.

Niska waga to nasza przewaga nad konkurencją.

Jeżeli chodzi o pracę na otwartej przestrzeni w naszych warunkach pogodowych w okresie jesienno-zimowym, gdzie aktywność ruchową użytkownika możemy sklasyfikować jako średnią – wówczas ubranie (np.: kurtka) powinno być wyposażone we włókninę Thinsulate o gramaturze 150 g/m². W przypadku spodni wystarczy gramatura 80-100 g/m².

Odzież zimowa z włókniną ocieplajacą Thinsulate

Włóknina ocieplająca Thinsulate nie wchłania wilgoci, jest miękka oraz puszysta. Kombinacja powyższych cech to gwarancja poczucia komfortu i ciepła przez pracownika.

Jeżeli chodzi o konserwację odzieży, to Thinsulate nie stawia żadnych ograniczeń i nie traci swoich właściwości ciepłochronnych po wielu praniach, czy to w warunkach domowych, chemicznych lub przemysłowych.

Włóknina Thinsulate jest produktem dostępnym na rynku polskim. Występuje w wielu typach i gramaturach – które posiadamy w swojej ofercie – co pozwala na wykonanie praktycznie dowolnej odzieży według ustalonych wymagań.

Ciepłochronność obuwia z Thinsulate pod termowizją

Prócz typu P włókniny ocieplającej, dostępny jest również Thinsulate trudnopalny FR – używany do produkcji odzieży trudnopalnej, a także FX – do produkcji rękawiczek i czapek, BZ – do obuwia zimowego oraz TIB – do kołder itp.

Ponadto od niedawna mamy w sprzedaży nowy typ G – używany w wysokiej jakości odzieży roboczej, ciepłochronnej. Typ G charakteryzuje się tym, że ma jeszcze wyższe parametry ciepłochronne niż typ P w stosunku do swojej wagi.

Firma Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe jest autoryzowanym dystrybutorem Thinsulate na terenie Polski.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane