Praca na wysokości - mobilny punkt kotwienia 3M DBI-SALA

Praca na wysokości - mobilny punkt kotwienia 3M DBI-SALA

W ofercie 3M działu BHP Fall Protection, oprócz najbardziej popularnych mocowanych na stałe punktów kotwienia istnieje jeszcze alternatywa w postaci mobilnego punktu kotwienia.

Mobilny punkt kotwienia 3M DBI-SALA 2100180 będzie idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpieczeństwie pracownika, nie chcemy ingerować w powierzchnię dachu i równocześnie potrzebujemy sprzętu przenośnego.

Potwierdzą to firmy świadczące usługi wysokościowe, które spotykają się z różnymi klientami, z różnymi sposobami mocowania zabezpieczeń na dachach a najczęściej ich brakiem. Teraz mogą zapakować taki mobilny punkt kotwienia na samochód, przewieść go, rozstawić, podpiąć pracownika i spokojnie wykonywać powierzoną pracę.

Certyfikowane mocowanie jest na pewno lepszym, bo bezpieczniejszym wyborem niż podpinanie się do kominów lub nieprzeznaczonych do tego barierek czy innych tylko wyglądających na solidne elementów.

Mobilny punkt kotwienia waży 327 kg i można do niego podpiąć jednego człowieka o maksymalnej wadze 140 kg. Wytrzymuje on obciążenie do 22kN i składa się z szesnastu 20-kilogramowych elementów. Zintegrowane uchwyty do przenoszenia znacznie ułatwiają ich transport. Elementy te są pokryte PVC, mają zwiększoną trwałość i antypoślizgowość.

Mobilny punkt kotwienia instalujemy na dachach o spadzie nie większym niż 5 stopni. Jest on dopuszczony do stosowania na dachach betonowych, bitumicznych czy też membranowych.

Łatwość i prostotę montażu pokazuje poniższy obrazek.

Montaż mobilnego punktu kotwienia

  1. Wyrównaj gumowane talerze do kwadratu za pomocą wycięć.

  2. Zamontuj śruby „L” w gniazdach z gumowanych płytek.

  3. Umieść płyty na gumowanych talerzach i śrubach.

  4. Ustaw słupek i podstawę na talerzach i śrubach „L”.

  5. Zainstaluj cztery pozostałe talerze i przykręć nakrętki.

  6. Po podpięciu się zestaw jest gotowy do użycia.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa zestaw posiada wbudowany system amortyzujący, a jego obrotowe oko wbudowane w zespół pozwala pracownikowi swobodnie się poruszać.

Mobilny punkt kotwienia jest jedną z wielu możliwości podpięcia i zabezpieczenia pracownika na dachu. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się czas na podjęcie działania, a nie ma zainstalowanych punktów kotwienia lub tam, gdzie ingerencja w strukturę dachu nie jest możliwa.

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane