Materiały odblaskowe - liczy się jakość!

Materiały odblaskowe - liczy się jakość!

Pracodawco!

Masz firmę budowlaną? Twoi pracownicy pracują przy remontach dróg? Jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swoich pracowników – zwróć uwagę na jakość materiałów odblaskowych, które są na odzieży Twoich pracowników.

Jeżeli uważasz się za nowoczesnego, budzącego zaufanie – powinieneś pamiętać, że podstawowym Twoim obowiązkiem jest tworzenie bezpiecznych warunków pracy.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy art. 237. 7 §1 pracodawca ma obowiązek wyposażyć każdego pracownika nieodpłatnie w odzież roboczą.

Mając na celu bezpieczeństwo swoich pracowników, pamiętaj o tym, że samo posiadanie materiału odblaskowego na odzieży roboczej tego nie gwarantuje. Na rynku polskim dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów materiałów odblaskowych, a każdy z nich jest inny od poprzedniego.

W związku z tym zwróć uwagę na jakość tych materiałów, gdyż nie zawsze materiał odblaskowy, który znajduje się na odzieży pracowników, dzieci i nas samych, spełnia minimalne wymagania, które przyczyniają się do bezpieczeństwa.

Aby dobór był trafny, trzeba określić swoje potrzeby w kontekście użytkowania oraz konserwacji i w sposób rozsądny dobrać materiał tak, aby nie przepłacać, ale z drugiej strony mieć dobrą jakość i co najważniejsze w przewidzianym okresie użytkowania zapewniającą bezpieczeństwo użytkownikowi.

Poświęć kilka chwil i dokonaj odpowiedniego doboru materiałów odblaskowych do poszczególnych rodzajów odzieży. Dokonując tych wyborów, zapewniasz swoim pracownikom bezpieczeństwo w pracy.

autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane