Dlaczego jakość włókniny ocieplającej stosowanej w odzieży specjalistycznej jest tak ważna?

Dlaczego jakość włókniny ocieplającej stosowanej w odzieży specjalistycznej jest tak ważna?

Okres jesienno-zimowy w naszym klimacie nie jest zbyt przyjazny. Praca na otwartej przestrzeni nie jest łatwa i wymaga od nas dużego wysiłku fizycznego. Bardzo dobrym przykładem są ratownicy medyczni. Zmagają się oni nie tylko z warunkami atmosferycznymi, ale również z nie najlepiej dobraną odzieżą, w której wykonują swoją służbę. Co można zrobić, aby poprawić ich komfort pracy? Zaoferować im odzież najwyższej jakości!

Aby pracować komfortowo i sprawnie, odzież musi być perfekcyjnie dopasowana tak do pogody, jak i użytkownika. Na pewno dużo zależy od kroju, fasonu i materiału wierzchniego, ale to osobny temat. Teraz chciałbym skupić uwagę na tym, czego nie widać, czyli włókninie ocieplającej.

Ochronę cieplną kojarzymy głównie z grubością materiału izolacyjnego. Nierzadko konieczne jest wykorzystanie grubej warstwy włókniny ocieplającej, co wiąże się z podniesieniem masy odzieży i ograniczeniem ruchów pracownika, a tym samym pogorszeniem komfortu i wydajności pracy.

Materiał odblaskowy

Problem ten szczególnie dotyka ratowników medycznych.

Prowadząc z nimi rozmowy w kontekście odzieży zimowej, często poruszany jest temat odpowiedniej ciepłochronności w stosunku do grubości odzieży. Pojawiają się opinie, że kurtki są za grube i trudno czuć się w nich komfortowo, ale z drugiej strony mają zadanie zabezpieczać przed zimnem, więc jest to pewien kompromis pomiędzy wygodą a poczuciem ciepła...

Nie idźmy na taki kompromis – jest lepsze rozwiązanie! Włóknina ocieplająca Thinsulate typ „G”, która zachowuje parametry ciepłochronne na bardzo wysokim poziomie i nie ogranicza ruchów podczas pracy. Dlaczego tak się dzieje?

Typ „G” jest produktem wysoce zaawansowanym technologicznie. Splot włókien oraz ich grubość 2-5 µm (25 x cieńsze od ludzkiego włosa) zapewniają najwyższe parametry cieplne przy najniższej wadze i grubości. Dla użytkownika jest to duża swoboda ruchu oraz odpowiedni fason.

Włóknina Thinsulate typ „G” utrzymuje na niezmienionym poziomie swoje właściwości cieplne w trakcie całego okresu użytkowania. Oznacza to, że jakikolwiek sposób konserwacji (pranie chemiczne, przemysłowe lub w warunkach domowych) nie mają wpływu na jej właściwości cieplne.

Niepowtarzalny splot włókien oraz wykorzystany materiał do produkcji ociepliny pozwolił uzyskać mniej niż 1% absorpcji wody w stosunku do wagi własnej. A zatem podczas niesprzyjających warunków pogodowych ciepło i suchość zostaną utrzymane.

Włóknina Thinsulate G

Włóknina Thinsulate typ „G” to również bezwonna i hipoalergiczna (idealna dla alergików) włóknina, posiadająca certyfikat OEKO-TEX wydany przez Hohenstein Testing Institute GmbH.

Konkluzja – wybierajmy włókninę najwyższej jakości. Taką, która zapewnia ciepło i swobodę ruchów, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, gdzie temperatura otoczenia jest niska.

Włóknina Thinsulate „G” daje komfort, którego oczekuje każdy użytkownik ubrań ciepłochronnych. Komfort polegający na braku zjawiska potliwości, a przy tym włóknina jest lekka, trwała, odporna na wodę i wilgoć, a przede wszystkim daje użytkownikowi poczucie suchości i ciepła. Ponadto typ „G” charakteryzuje się dużą puszystością i jest wyjątkowo miękki.

Produkt ten jest dostępny na rynku polskim. Aby twoi pracownicy mogli go użytkować, wystarczy, że postawisz producentowi wymagania na tego typu odzież.

Autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane