[WIDEO] Konfekcja taśm klejących c.d.

[WIDEO] Konfekcja taśm klejących c.d.

Nasza maszyna – sprzęt do wykrawania taśm klejących – kryje w sobie ogrom możliwości. Jednymi z popularnych zadań, jakie na niej wykonujemy, są: nacinanie oraz arkuszowanie taśm klejących. Na czym to polega?

Ostatnio dostajemy coraz więcej zleceń na przygotowanie odcinków konkretnej taśmy klejącej o wyznaczonej szerokości i długości. Takie „paski” możemy przygotować w dwojaki sposób. Albo luzem z obu stron zabezpieczone folią lub papierem ochronnym, zapakowane w kartonik, albo na rolce, w zasadzie nieróżniące się na pierwszy rzut oka od normalnej rolki taśmy klejącej.

Poniżej film pokazujący arkuszowanie taśmy, gdzie taśma zostaje przecięta:

W tym drugim przypadku taśma klejąca jest po prostu ponacinana, co ustaloną przez zlecającego odległość i również zabezpieczona dodatkowo papierem ochronnym od wewnętrznej strony. Z tak przygotowanej rolki taśmy klejącej klient zdejmuje pojedyncze paski na bieżąco w ilościach takich, jakie są mu akurat potrzebne.

Jest to bardzo wygodna forma aplikacji poszczególnych odcinków taśmy klejącej, pozwalająca zaoszczędzić dużo czasu poświęcanego zwykle na ręczne – z natury nie tak precyzyjne – odmierzanie długości i docinanie za pomocą nożyka lub nożyczek.

Za pomocą naszego urządzenia możemy także wykonywać takie procesy jak laminowanie, arkuszowanie lub rozcinanie taśmy klejącej podczas jej przewijania. Ponadto w trakcie wykrawania zadanych kształtów, automatycznie zdejmowany jest ażur, czyli ta niepotrzebna już część taśmy klejącej.

Jak widać, możliwości jest wiele, wystarczy tylko zlecić nam zadanie, a my opracujemy odpowiednią technologię i wykonamy usługę wg życzenia.

Autor: Mirek Jaźwiński

O AUTORZE
Dział Taśm Klejących i Klejów Przemysłowych
Jaźwiński Mirosław
z-ca dyrektora ds handlowych
tel. 52 325 80 32
kom. 602 251 310
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane