[WIDEO] Klej strukturalny Jet-Weld - łączenie płyt wiórowych

[WIDEO] Klej strukturalny Jet-Weld - łączenie płyt wiórowych

Klej Jet-Weld to jeden z najszybszych i najczystszych w użyciu sposobów na łączenie ze sobą elementów podczas produkcji. Nie tylko usprawnia proces produkcyjny, ale również niweluje wykorzystanie inwazyjnych metod łączenia elementów, które dodatkowo mogą uszkodzić powierzchnie.

Na przykładzie łączenia dwóch płyt wiórowych przedstawiamy sposób użytkowania zestawu klej + aplikator:

Powyższy sposób klejenia płyt czy też drewna to dobrze znany proces w meblarstwie. Połączenie płyt brzeg do brzegu pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową całości, zwykle ograniczoną standardowymi rozmiarami płyt. Połączone tak płyty są z powodzeniem wykorzystywane jako okazałe fronty, które przecież nie przenoszą takich obciążeń jak blaty.

Możliwości jest jednak o wiele więcej. Kontynuując przykład, płyty można łączyć na płasko, pogrubiając je, a także sklejać brzeg do spodu itd., konstruując w ten sposób przestrzenne kształty, które mogą posłużyć za szkielet lub same stanowiąc gotowy produkt.

Wykorzystanie kleju Jet-Weld to nie tylko swoboda podczas łączenia elementów, ale także szybkość klejenia i łatwość czyszczenia. Wystarczy kilka chwil, aby po klejeniu można było ściąć nadmiar kleju, tzw. wypływkę, która gwarantuje nam dobre rozprowadzenie kleju na łączonych elementach i w żaden sposób nie uszkadza powierzchni, a jej usunięcie jest bardzo proste i precyzyjne.

Strukturalny klej Jet-Weld sprawdzi się przy takich materiałach jak: drewno, metal, szkło, materiały skórzane oraz tworzywa sztuczne, trwale łącząc ze sobą wybrane elementy.

Używanie kleju wymaga dedykowanego aplikatora, który rozgrzewa klej i podaje go w wybrany punkt. Linia kleju jest stosunkowo cienka i można ją poprowadzić w dowolnym kierunku, łącząc nawet bardzo skomplikowane kształty. Jednoskładnikowy klej Jet-Weld nie wymaga mieszania, odmierzania długości ani suszenia – szybko wchodzi w reakcję z powietrzem z otoczenia i twardnieje.

System ten to przenośne i praktyczne narzędzie, które sprawdzi się w wielu przemysłowych branżach, począwszy od meblarstwa, poprzez wzornictwo, a na lotnictwie kończąc.

Autorzy:

Grzegorz Wiśniewski

Oskar Saja

O AUTORZE
Dział Produkcji i Usług
Wiśniewski Grzegorz
tel. 52 325 80 36
kom. 696 487 075
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane