Ochronniki słuchu 3M Peltor Lite-Com Basic

Ochronniki słuchu 3M Peltor Lite-Com Basic

Ochronniki słuchu z systemem komunikacji

Ciągły rozwój technologii sprawił, że w ciągu ostatnich lat nowoczesna technika zawitała również na rynek bezpieczeństwa pracy. Spośród wielu takich nowatorskich produktów firmy 3M, dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować radiowe ochronniki słuchu.

Produkt ten w porównaniu do tradycyjnych ochronników słuchu ma wbudowany system komunikacji dwukierunkowej. Oznacza to, że pomimo hałasu na danym stanowisku jest możliwość swobodnej rozmowy na dużą odległość. Nauszniki takie znalazły zastosowanie wśród producentów tektury falistej, dostawców energii elektrycznej, w firmach z dużym zapleczem logistycznym, wszędzie tam gdzie jest hałas lub duża odległość, a istnieje częsta potrzeba komunikacji.

Swobodna komunikacja w hałasie daje oprócz podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy, znaczny przyrost produkcji. Pracownicy nie muszę się po całej hali szukać, żeby przekazać konkretną informację i przede wszystkim się przekrzykiwać. Energia marnowana na bieganie za pracownikami zostaje w bardziej efektywny sposób wykorzystana.

Produkt ten znajduje zastosowanie również w halach, gdzie nie ma hałasu, ale za to pojawiają się problemy z przekazywaniem informacji. Pracownicy pracowali na krótkofalówkach i równocześnie potrzebowali obu rąk do łączenia kabli i styków. Implementacja tych ochronników sprawiła, że nie muszą, co kilka sekund brać krótkofalówki do rąk, by sprawdzić prawidłowość podłączenia z drugim odległym o kilkanaście metrów pracownikiem, lecz mają cały czas obie ręce wolne, wymieniając w razie potrzeby uwagi.

Ochronniki słuchu z systemem komunikacji

Inną grupą użytkowników, okazali się operatorzy wózków widłowych. Osoba zarządzająca dużym magazynem wydaje komunikaty „wózkowym”, wyposażonym w radiowe ochronniki słuchu, którzy często będąc w znacznej odległości, otrzymują dzięki temu informacje, którą paletę i w jakie miejsce mają zawieźć. Należy tu ponownie podkreślić, że kierowca takiego wózka widłowego ma cały czas obie ręce wolne, co poprawia jego bezpieczeństwo, a dla przełożonego jest w każdej chwili dostępny. Ponieważ w przestrzeni otwartej nauszniki te mają zasięg do 2000 m, nie występują problemy z odbiorem i gubieniem sygnału.

Zaletami, które docenili nasi odbiorcy, są przede wszystkim:

  • możliwość konfiguracji na kilkudziesięciu kanałach radiowych, co nie powoduje zakłóceń, gdy istnieje potrzeba podzielenie pracowników na kilka grup,
  • znaczny zasięg, zarówno w halach, jak i w przestrzeniach otwartych,
  • wyeliminowanie problemu, jakim było nieustanne zdejmowanie tradycyjnych ochronników słuchu, w celu usłyszenia osoby, która do nas podeszła i chce nam wydać jakieś polecenie.

Warto tu podkreślić, że wystarczy 10% czasu w ciągu dnia nie nosić nauszników ochronnych w strefie hałasu, żeby zniweczyć pozostały czas ich używania.

Swoim odbiorcom proponujemy bezpłatne próby, które utwierdzą ich w zasadności zakupu takiego rozwiązania.

ZOBACZ PRODUKTY

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane