[WIDEO] Wymiana zestawu higienicznego w nausznikach 3M

[WIDEO] Wymiana zestawu higienicznego w nausznikach 3M

Jedną z wielu zalet nauszników 3M jest możliwość wymiany w nich zestawu higienicznego. Tylko u nielicznych producentów da się to zrobić i tym samym wydłużyć ich żywotność. W przeciwnym wypadku wystarczy drobne uszkodzenie poduszki ochronnej, by całe nauszniki wylądowały w koszu.

W nausznikach 3M w prosty sposób można wymienić zestawy higieniczne we wszystkich modelach. Zobacz, jak to zrobić:

Najbardziej popularnymi nausznikami 3M są nauszniki serii Optime. Każdemu modelowi odpowiada następujący zestaw higieniczny:

Rodzaj zestawu higienicznego nie jest zależny od wersji nauszników, którą posiadamy. Pasuje on zarówno do nauszników zakładanych na głowę, jak i z mocowaniem do hełmu.

Zestaw higieniczny w nausznikach Optime składa się z dwóch specjalnych wytłumiających wkładek oraz dwóch poduszek uszczelniających.

Aby go wymienić, wystarczy złapać nausznik przy obudowie od środka i mocno pociągnąć a pierścień wyskoczy nam z mocowania. Na jego miejsce wkładamy nowy pierścień i gąbkę i w ten sposób wydłużamy żywotność nausznika.

Wymiana zestawu higienicznego nie musi się zawsze wiązać z jego uszkodzeniem czy naturalnym zużyciem. Można go również wymienić ze względów higienicznych w momencie, gdy jeden z pracowników otrzymuje nauszniki po drugim.

Autorzy:

Tomasz Rychlewski

Oskar Saja

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane