[WIDEO] Marmoleum - najbardziej ekologiczna wykładzina podłogowa

[WIDEO] Marmoleum - najbardziej ekologiczna wykładzina podłogowa

Marmoleum jest stworzone z naturalnych i odnawialnych surowców. Marmoleum jest w 97% naturalne, 72% odnawialne i posiada 43% recyklatu.

Ułatwiona pielęgnacja w postaci odkurzania i sporadycznego mycia na mokro sprawia, że Marmoleum jest najbardziej ekologiczną wykładziną elastyczną.

Prawidłowo dobrana wykładzina powinna być mocna i wytrzymała. W takim przypadku intensywne użytkowanie i zmienne pory roku nie mają wpływu na jej wygląd i zużycie. Dzięki wytrzymałej wykładzinie (jaką jest właśnie marmoleum) nie tracimy środków na doczyszczanie i zabiegi pielęgnacyjne.

Zobacz film:

Wykładzina Forbo typ Marmoleum znajduje się w gronie produktów, którym przyznano najwięcej międzynarodowych ekoznaków i certyfikatów, m.in. Swan, Blue Angel, North American Sequoia Seal, Nature Plus i wiele innych. Marmoleum stanowi także integralny element oceny budynków w systemach BREEAM/LEED.

Marmoleum jest pokryte specjalną powłoką Topshield2, którą stworzono, aby lepiej chronić wykładzinę, wydłużyć jej żywotność oraz uodpornić na brud i plamy.

Topshield2 sprawia, że:

  • Wykładzina jest naturalnie bakteriostatyczna nawet wobec szczepów MRSA.
  • Wykładzina jest odporna na działania rozcieńczonych kwasów, olejów, tłuszczów, standardowych rozpuszczalników: alkoholu, białego spirytusu.
  • Brud nie wnika w wykładzinę, co oznacza brak permanentnych plam.
  • Wykładzinę bardzo łatwo się myje, a to oznacza niższe koszty użytkowania.
  • Marmoleum nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych urządzeń, co oznacza, że jest łatwa i tania w utrzymaniu czystości.
  • Produkt ten, idealnie nadaje się do krzeseł na rolkach – nie powstają ślady po kółkach.
  • Wykładzina jest odporna na niedopałki papierosów, tzn. nie powstają uszkodzenia po zgaszeniu papierosa.

Marmoleum jest bardzo wytrzymałe, idealnie więc nadaje się do miejsc o dużym natężeniu ruchu np. szkoły, urzędy, szpitale, pojazdy transportu publicznego itd.

Możliwości zgrzewania

Marmoleum można zgrzewać sznurem dopasowanym do koloru danej wykładziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu połączenia są niewidoczne.

Marmoleum spełnia normę palności EN 45545-2 HL2 i HL3.

Autor: Dariusz Szweda

Zadaj pytanie
* pola wymagane