[WIDEO] Jaki klej do przyklejenia okleiny na drzwiach?

[WIDEO] Jaki klej do przyklejenia okleiny na drzwiach?

Nieraz spotykamy się z sytuacją w biurach, gdzie witają nas uszkodzone drzwi. Odklejająca się okleina wygląda odpychająco i chcąc nie chcąc rzutuje na późniejszy odbiór osób, które tam spotykamy i ostatecznie całej firmy.

Znając problem i rozumiejąc jego wizerunkową wagę, pragniemy przedstawić prosty i skuteczny sposób naprawy tego typu usterki. Zaletą wykorzystania kleju w tej sytuacji jest brak konieczności demontażu drzwi oraz kluczowa w tym przypadku estetyka wykonania. Naprawa przebiega szybko, bez większych utrudnień dla ruchu w budynku.

Zobacz film:

Naprawa wykonywana jest w dwóch krótkich etapach. W pierwszym jest nanoszony klej, w drugim przystępujemy do klejenia. Pomiędzy etapami następuje przerwa – około 30 minut – która jest potrzebna na wyschnięcie kleju.

W pierwszym etapie należy wykonać kilka prostych czynności:

 • Oczyścić powierzchnie, które będą klejone – można to zrobić przy pomocy suchej gąbki i szmatki.
 • Nanieść klej na obie klejone powierzchnie – my wybraliśmy pędzel, z którego korzystamy podczas klejenia, ale równie dobrze można skorzystać z wałka lub nanoszenie wykonać natryskowo.
  Kleju nie mieszamy, byłoby to bezcelowe, a nawet wiązałoby się ze stratą ilościową kleju. Nanoszony klej ma barwę białą.
  Tutaj istotnych jest kilka kwestii. Klej powinien być rozprowadzony dokładnie na całej powierzchni, tak aby nie pozostawić żadnych pustych miejsc. Klej trwale połączy okleinę z płytą drzwi i nie będzie już później szans na poprawkę. Z tego samego powodu należy również unikać nadmiaru kleju, szczególnie w zagłębieniach, co w efekcie mogłoby dać widoczne zgrubienia.
  Wypływający klej nie stanowi żadnego zagrożenia dla powierzchni i należy go najzwyczajniej usunąć zwilżoną gąbką.

W przerwie trwającej około 30 minut klej wysycha, stając się zupełnie przezroczystym. To właśnie kolor – nie czas – jest wyznacznikiem gotowości kleju do łączenia powierzchni. Ważne, aby kleju nie dotykać – nawet drobne zabrudzenia nie są wskazane podczas klejenia i mogłyby osłabić moc połączenia. Klej na obu powierzchniach musi być suchy.

Drugi etap to ten, w którym przystępujemy do klejenia:

 • Łączenie powierzchni poprzez dociskanie – nie chcąc uszkodzić okleiny, dociskanie warto przeprowadzać przy użyciu miękkiej szmatki lub innych przeznaczonych do tego narzędzi, np.: wałka.
  Nie wolno zamykać elementów z mokrym klejem!
  Klejenie należy rozpocząć od środka i kontynuować na zewnątrz. Pozwoli to na dokładne przyklejenie elementu, nie pozostawiając tzw. bąbli wewnątrz. Usuwamy nadmiar kleju z krawędzi i gotowe.

Drzwi zostały naprawione. Klej chwyta od razu, umożliwiając swobodne korzystanie z drzwi. Już od pierwszych chwil po klejeniu nie ma ryzyka, że coś się odklei, a krawędzie się poderwą. Naprawa przebiegła sprawnie i dała oczekiwany efekt.

ZOBACZ PRODUKTY

Autorzy:

Grzegorz Wiśniewski

Oskar Saja

O AUTORZE
Dział Produkcji i Usług
Wiśniewski Grzegorz
tel. 52 325 80 36
kom. 696 487 075
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane