[WIDEO] Jak zabezpieczyć powierzchnię przed zarysowaniami?

[WIDEO] Jak zabezpieczyć powierzchnię przed zarysowaniami?

Znany i szeroko stosowany laminat antygraffiti to ochrona nie tylko przed wątpliwej urody malowidłami, ale także zabezpieczenie przed zarysowaniami – nieodwracalnymi w skutkach uszkodzeniami mechanicznymi wykonywanymi ostrymi narzędziami.

Na działania wandali najbardziej narażone są: toalety, ściany w pociągach, różnego rodzaju banery i ekrany, przejścia podziemne oraz inne miejsca i elementy użytku publicznego.

Dla przykładu: zniszczony przystanek z zarysowanym rozkładem jazdy to nie tylko wada estetyczna, ale również kosztowna ujma na funkcjonalności. Ta z kolei odbija się na samopoczuciu osoby podróżującej, być może także pokrzyżuje jej plany dnia. Osoba ostatecznie za wszystko obwini właściciela lub zarząd odpowiedzialny, mówiąc o niskiej jakości świadczonych usług i w konsekwencji z nich zrezygnuje.

Na szczęście można tego uniknąć w prosty, a co ważniejsze, pozwalający zaoszczędzić w dłuższym okresie sposób. Należy zastosować laminat ochronny o odpowiedniej grubości. Jest to rozważny krok, który ustrzeże nas od podobnych okoliczności.

Zobacz film:

Laminat skutecznie zabezpieczył powierzchnię przed poważnymi uszkodzeniami. Szkło – materiał bardzo wrażliwy na zarysowania – nie doznał żadnego uszczerbku, choć do testu wykorzystaliśmy ostre narzędzia szlifierskie. Chuligani posługujący się przedmiotami, które mają pod ręką, np.: kluczami, monetą, scyzorykiem, tym bardziej nie są w stanie go zniszczyć.

Ta poliestrowa folia wykorzystywana może być na zewnątrz i wewnątrz budynków. Pracuje w zakresie temperatur od -54°C do +107°C. Prócz zabezpieczenia przed zarysowaniami, chroni powierzchnie również przed graffiti. Jest przy tym bardzo przejrzysta, co czyni z niej odpowiedni materiał do naklejania na okna.

Mając pewność, że oryginalna powierzchnia jest wciąż użyteczna, wystarczy, że na miejsce wyślemy ekipę sprzątającą, która w obrębie standardowych zadań, odklei stary laminat i przyklei nowy. Sama wymiana to proces jednoetapowy, co oznacza, że szkody będą usuwane w optymalnie krótkim czasie. Już nie ma konieczności wieloetapowej naprawy prowadzonej przez specjalistyczną grupę: demontażu zepsutego elementu, zamawiania nowego i ponownego montażu.

Laminat pozwoli zatem nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas wielu ludzi.

ZOBACZ PRODUKTY

Autorzy:

Dariusz Szweda

Oskar Saja

Zadaj pytanie
* pola wymagane