3M Peltor G3000C - Kaski Ochronne

3M Peltor G3000C - Kaski Ochronne

Nowoczesna ochrona głowy

Jak ważna jest ochrona głowy na stanowiskach pracy, doskonale zdają sobie sprawę nie tylko BHP-owcy, ale i sami pracownicy. Cały czas według różnego rodzaju statystyk najwięcej urazów powstaje w sektorze przemysłowym i budowlanym. I to przede wszystkim w tym segmencie, pracodawcy powinni zaopatrzyć pracowników we właściwy sprzęt.

Nie w taki, który po prostu jest w razie ewentualnej kontroli, ale w taki, który rzeczywiście ochroni pracownika przed ewentualnym urazem.

Skutki niewłaściwego dobrania sprzętu, czytaj najtańszego, mogą być bowiem bardzo tragiczne. Obecnie swoje kaski (np. G3000C) 3M Peltor wyposaża w specjalny sensor Uvicator.

Sensor ten w dość prosty sposób pokazuje, kiedy należy wymienić kask na nowy. Sensor stopniowo zmienia kolor z czerwonego na biały, w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Gdy sensor stanie się całkowicie biały oznacza to, że hełm otrzymał maksymalną dawkę promieniowania i wymaga wymiany.

Kask taki na różnych stanowiskach różnie się zużywa. Pracownikowi, który cały dzień przebywa w zamkniętej hali, taki kask wolniej ulega zniszczeniu, niż takiemu, który pracuje na otwartej przestrzeni. Kask jest wówczas w większym stopniu narażony na działanie promieniowania UV, przez co też szybciej należy go wymienić.

Kask 3M Peltor G3000C

Podczas gdy uszkodzenia mechaniczne czy też wywołanie działaniem substancji chemicznej są dobrze widoczne, to uszkodzenia wywołane przez promieniowanie ultrafioletowe jest trudne do wykrycia.

Hełm narażony na działanie promieni słonecznych może w sposób nieodwracalny stracić stabilność plastikowej skorupy, co może doprowadzić do osłabienia hełmu, a tym samym do stworzenia bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa jego użytkownika.

Taki sensor jest olbrzymim ułatwieniem dla służby BHP, która już nie musi pilnować terminów ważności kasków, bo doskonale widać, kiedy należy go wymienić i może być spokojna, że pracownik posiada kask, który go faktycznie chroni.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane