Okulary 3M Solus serii 1000

Okulary 3M Solus serii 1000

W ostatnim czasie 3M wypuścił na rynek nową serię okularów – Solus – o ulepszonych parametrach użytkowych. Okulary wyposażono w poliwęglanowe soczewki i są przeznaczone do ochrony przed cząstkami o dużej prędkości oraz do pracy w skrajnych temperaturach od -5°C do +55°C.

Okulary posiadają nową powłokę Scotchgard Anti-Fog, zdejmowalne zauszniki i miękki nosek. Okulary serii 1000 są produkowane w dwóch wersjach: w wersji standardowej oraz w komplecie z pianką.

Powłoka Anti-Fog charakteryzuje się tym, że znacznie lepiej chroni przed zaparowaniem niż standardowe powłoki nieparujące, a dodatkowo po wielokrotnym myciu okularów nadal zachowuje swoje właściwości. Szczególnie zalecana jest do prac w miejscach o wysokiej temperaturze i dużej wilgotności.

Okulary SOLUS

Użytkownicy okularów niezmiernie często mają problemy z ich zaparowaniem, co podczas pracy jest bardzo uciążliwe, frustrujące, a także niebezpieczne. To właśnie w czasie zdejmowania okularów i ich wycierania może dojść do urazu oka, dlatego tak ważne jest, aby nasze oczy były cały czas chronione bez konieczności ich ściągania choćby na chwilę. Model 3M Solus serii 1000 może w tym pomóc.

Cechy okularów:

 • Okulary są w pierwszej klasie optycznej, czyli przeznaczone są do noszenia przez cały dzień.
 • Powłoka Scotchgard Anti-Fog jest trwała i zapewnia dużą odporność na zarysowania.
 • Powłoka może być dezynfekowana poprzez zanurzenie w rozcieńczonym wybielaczu lub przy pomocy ściereczek nasączonych alkoholem.
 • Doskonale chronią przed promieniowaniem UV.
 • Okulary są wyposażone w zdejmowane zauszniki, by w razie potrzeby zamontować elastyczną taśmę.
 • Jedna z dwóch wersji okularów ma opcjonalną, posiadającą mikrootwory piankę uszczelniającą, która ogranicza narażenie na pył.

Rodzaje okularów 3M Solus serii 1000:

 • S1101SGAFKT-EU
  – bezbarwne z pianką, z niebiesko-czarnymi zausznikami
 • S1101SGAF-EU
  – bezbarwne bez pianki z niebiesko-czarnymi zausznikami
 • S1102SGAF-EU
  – szara soczewka, bez pianki z niebiesko-czarnymi zausznikami
 • S1102SGAF-EU – żółta soczewka, bez pianki z niebiesko-czarnymi zausznikami

Okulary znajdą zastosowanie m.in. w produkcji, obróbce metali, górnictwie, przemyśle gazowo-paliwowym, przemyśle spożywczym oraz w budownictwie.

Poniżej filmowa prezentacja okularów:

autor: Tomasz Rychlewski

O AUTORZE
Dział Produktów BHP
Rychlewski Tomasz
tel. 52 325 80 19
kom. 606 920 190
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane