Taśmy antypoślizgowe 3M Safety Walk

Taśmy antypoślizgowe 3M Safety Walk

Bezpieczeństwo w ruchu pieszym dzięki taśmom antypoślizgowym

Schody, podesty, wejścia, przejścia i korytarze… wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z ruchem pieszym, występuje ryzyko upadków. Powszechnie wiadomo, że poślizgnięcia i upadki są najczęstszą przyczyną wypadków we wszystkich branżach zawodowych. Od wielu zagrożeń tego typu można się łatwo uchronić, stosując proste środki bezpieczeństwa, a mianowicie skuteczne taśmy antypoślizgowe.

Taśmy antypoślizgowe Safety-Walk 3M to najlepszy sposób na zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych upadkami i poślizgnięciami, a także uniknięcia grzywien, spraw sądowych i wzrostu kosztów ubezpieczenia, które są oczywistym rezultatem. Warto przy tym wspomnieć o kilku punktach ustawodawstwa europejskiego, dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa w miejscach pracy.

Według dyrektywy Unii Europejskiej nr 89/654 (Aneks I)

9.1. „Podłoga w miejscu pracy nie może mieć niebezpiecznych zgrubień, dziur, nierówności, musi być stabilna i nie może być śliska”.

21.3. „Jeżeli pracownicy są zatrudnieni w miejscu pracy na zewnątrz, musi ono być w taki sposób zorganizowane, aby pracownicy: [...]
(d) nie mogli poślizgnąć się ani upaść”.

Taśmy antypoślizgowe Safety-Walk 3M

 

Z grupy taśm 3M Safety-Walk możemy wyróżnić ich cztery rodzaje:

 1. 3M Safety-Walk Ogólnego Użytku – do użytku na wszelkich powierzchniach śliskich, gdzie występuje wzmożony ruch pieszy lub lekki ruch pojazdów: klatki schodowe, hale produkcyjne i magazyny, rampy, drabiny, powierzchnie przeznaczone dla operatorów maszyn
 2. 3M Safety-Walk Gruboziarniste – sprzęt leśny i rolniczy, budowa dróg, ciężarówki, traktory, pojazdy budowlane, dźwigi itd. Taśma po pomalowaniu nie traci swych właściwości.
 3. 3M Safety-Walk Odkształcalne – w szczególności do powierzchni nierównych
 4. 3M Safety-Walk do środowisk mokrych
  • średnia ziarnistość – idealne wszędzie tam, gdzie chodzi się boso lub
   w obuwiu lekkim, w miejscach mokrych: na łodziach, sprzęcie do sportów wodnych
  • drobna ziarnistość – idealne w miejscach mokrych, gdzie chodzi się boso: umywalnie, łazienki, szatnie, otoczenie saun i basenów.

Taśmy antypoślizgowe 3M Safety-Walk

Reasumując, taśmy antypoślizgowe 3M Safety-Walk są inwestycją przynoszącą podwójną korzyść. Inwestujesz nie tylko w bezpieczeństwo swoich klientów, gości czy pracowników, ale również w swoje własne. Jest to idealne zastosowanie do zabezpieczanie posadzek dla ruchu pieszego, jak i kołowego.

ZOBACZ PRODUKTY

autor: Paweł Błażejewski

O AUTORZE
Dział Konwertingu Materiałów Samoprzylepnych i Bezklejowych
Błażejewski Paweł
kom. 608 690 111
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane