Vistula zastosowała Thinsulate

Vistula zastosowała Thinsulate

Włóknina ocieplająca Thinsulate to komfort, którego oczekuje każdy użytkownik ubrań wierzchnich. Komfort polegający na braku zjawiska potliwości, a przy tym lekkość, trwałość, odporność na wodę i wilgoć, dająca posiadaczowi suchość i ciepłotę. Unikalna technologia mikrowłókien o grubości 2-5 µm (25 x cieńsza od włosa) zapewnia najwyższe parametry cieplne przy najniższej wadze i grubości, co dla noszącego oznacza swobodę ruchu, jak również zachowanie odpowiedniego fasonu. Włóknina Thinsulate utrzymuje na niezmienionym poziomie swoje właściwości cieplne w trakcie całego okresu użytkowania.

Niepowtarzalny splot włókien oraz zastosowany materiał do produkcji Thinsulate pozwolił uzyskać mniej niż 1% absorpcji wody w stosunku do wagi własnej. Pozwala to na utrzymanie ciepła i suchości podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Włóknina Thinsulate to również bezwonny i hipoalergiczny (idealny dla alergików) materiał, posiadający certyfikat Oeko-Tex. To tylko niektóre z zalet tego materiału.

Włóknina Thinsulate

Konserwacja – pranie w warunkach domowych w 60°C, ponadto idealnie nadaje się do prania przemysłowego czy chemicznego – nie występuje tzw. zbicie ociepliny.
Gwarancja nieszkodliwości materiału – Oeko-Tex Standard 100.

Dzięki swoim właściwością włóknina Thinsulate znalazła zastosowanie w wysokiej jakości odzieży sportowej już wiele lat temu i bardzo dobrze pełni swoją funkcję.

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się wśród producentów klasycznej odzieży jesienno-zimowej – kurtki, płaszcze, które można włożyć na garnitur lub inną odzież. Przykładem wykorzystania włókniny w tego typu odzieży jest firma Vistula Group S.A., która skupia wokół siebie takie marki jak „WÓLCZANKA”, „DENI CLER” oraz „W.KRUK”. Sięgnęła ona po Thinsulate do ocieplenia swoich wyrobów – płaszczy męskich – które będą debiutowały na rynku tej jesieni. Thinsulate to wyjątkowy wyrób, który w połączeniu z wysokiej jakości materiałami wierzchnimi daje bardzo dobry produkt końcowy w rozsądnej cenie.

ZOBACZ PRODUKTY

Autor: Piotr Głowski

O AUTORZE
Dział Materiałów Odblaskowych i Włóknin Ocieplających
Głowski Piotr
tel. 52 325 80 38
kom. 600 477 661
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane