Komary i kleszcze? Zapomnij!

Komary i kleszcze? Zapomnij!

Las, rzeka, podmokłe łąki, czy liczne rozlewiska to jest to, co komary uwielbiają najbardziej. Można śmiało stwierdzić, że one tam rządzą, a my ludzie stajemy się dla nich „łakomym kąskiem”.
W bezpośredniej walce nie mamy w zasadzie szans na zwycięstwo (atakują małymi grupkami po milion), ale z małą pomocą od 3M, sytuacja zmienia się diametralnie.

Jak wiadomo w naturze nie dzieje się nic bez potrzeby, więc i owady mają swój jasny cel w utrudnianiu życia człowiekowi. Takie samice komarów na przykład, uznawane jako główny wróg imprez grillowych, wypadów na ryby czy spacerów po podmokłych terenach, potrzebują białka znajdującego się w naszej krwi do złożenia jaj. Walczą więc tak długo, aż się uda. Ich detektory w poszukiwaniu pożywienia reagują na zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz poszczególne składniki potu, czy zwiększoną temperaturę ciała.

Komary są bardzo sprytne w swoich działaniach, a efekty ich pracy odczuwamy dopiero po kilku chwilach, kiedy najedzone zdążą odlecieć. Należy więc ograniczyć odległość, na jaką komar zbliży się do naszego ciała. Jest na to przynajmniej kilka sposobów: nie wychodzić z domu, szczelnie zapakować się w folię stretch lub... użyć najlepszego repelentu, który skutecznie zatrzyma ataki owadów.

Na rynku znajduje się wiele specyfików, reklamowanych na dziesiątki sposobów, ale jak to w życiu bywa, większość z nich nie gwarantuje ochrony przed insektami. My możemy wskazać środek, który zapewni nam zwycięstwo w tej konfrontacji.

Ultrathon od 3M to repelent, który sprawdza się nawet w ekstremalnie mokrych i trudnych warunkach. Innowacyjność technologii przedłużonego działania polega na powolnym uwalnianiu aktywnej substancji DEET.

Substancja ta została opracowana przez chemików amerykańskiej armii i pierwotnie wykorzystywana w warunkach wojennych, np. podczas wojny w Wietnamie. DEET odstrasza owady, bez zabijania ich. Prezentuje silnie nieprzyjemny dla nich zapach na powierzchni, którą nim pokryto. Czas ochrony środka na insekty zależy właśnie od stężenia związku DEET w preparacie.

3M proponuje dwa niezawodne rozwiązania:

ultrathon horus

Emulsja w postaci gęstego białego kremu, który szybko się wchłania. Zawiera aż 34% DEET w preparacie, co gwarantuje nam do 12 godzin ochrony przed owadami!

ultrathon horus

Aerozol, który dzięki zawartości 25% DEET, zapewni ochronę przed insektami nawet do 8 godzin.

autor: Łukasz Wilk

O AUTORZE
Dział Szkoleń i Inspekcja Sprzętu BHP
Wilk Łukasz
tel. 52 325 80 23
kom. 608 514 200
Napisz email
Zadaj pytanie
* pola wymagane